PNP 2017 - ruszyło głosowanie!

Dodano: 04.08.2017

Magazyn Perkusista, Infodrum.pl oraz Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne zapraszają do głosowania w ankiecie Polskie Nagrody Perkusyjne 2017.


Wystartowała trzecia edycja Polskich Nagród Perkusyjnych organizowanych przez Magazyn Perkusista, portal Infodrum.pl oraz Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne.

Głosować można na stronie: https://magazynperkusista.pl/polskie-nagrody-perkusyjne

Nominacje przygotowane zostały według znanych zasad, które dla przypomnienia, mają swój krótki opis zaraz pod nazwą kategorii. Okres dobierania kandydatów obejmuje przedział czasowy czerwiec 2016 - czerwiec 2017, dlatego najnowsze wydarzenia zostaną uwzględnione w kolejnej edycji. Finał PNP 2017, jak co roku, będzie miał miejsce podczas koncertów Drumfest na początku października.Maciek Nowak, naczelny Magazynu Perkusista: "Przygotowanie nominacji to niesamowicie trudny proces! Trzeba uwzględnić nie tylko to, co dzieje się w tym okresie na żywej, prawdziwej scenie, ale też "życie" wirtualne, które czasami mocno fabrykuje rzeczywistość.  Do tego dochodzi wielowymiarowość perkusji, która nie zamyka się już tylko w sesjach i koncertach. Poza tym same kategorie, gdzie trzeba wyważyć co ma sens, a co nie. No i oczywiście serce, które zawsze podpowiada kandydatury mu bliskie, a tymczasem tutaj trzeba być zimnokrwistym chirurgiem. Na szczęście konfrontacja wspólnych propozycji portalu infodrum.pl oraz Magazynu Perkusista pozwoliła na przygotowanie listy bez ofiar w redakcjach :) Liczymy, że lista jest motywacją nie tylko dla nominowanych, ale też dla tych, których zabrakło, żeby w przyszłym roku nie pozostawić nikomu złudzeń i znaleźć się w gronie nominowanych."

Paweł Ostrowski, naczelny Infodrum.pl dodaje: "Sam etap klasyfikowania kategorii nominacji również okazał się burzliwy. Jako ludzie traktujący świat bębnów szeroko, nie możemy zamykać się na nowe trendy wizerunkowe, docierające do nas z zagranicy, jednak jednogłośnie stwierdziliśmy, że pewne kategorie muszą jeszcze dojrzeć na krajowym rynku perkusyjnym. Potrzeba nam nie tylko większej mocy przerobowej, ale i bardziej konkretnych działań, by móc sobie w przyszłości pozwolić na takie nominacje, jak choćby "Najlepszy DrumCam", czy "Najlepszy wizerunek perkusyjny". Odroczenie nominacji też jest swego rodzaju nominacją, prowokującą młodych zdolnych do większej odwagi i konsekwencji w promowaniu samych siebie".

https://magazynperkusista.pl/polskie-nagrody-perkusyjne