Triptykon szuka perkusisty

Dodano: 09.08.2017

Powstały na gruzach kultowego Celtic Frost, szwajcarski Triptykon szuka następcy Normana Lonharda na stanowisko perkusisty.


Triptykon
został założony w 2008 roku przez wokalistę i gitarzystę Toma Gabriela Fischera, wkrótce po rozpadzie Celtic Frost i od tego momentu grał w niezmienionym składzie (V. Santura - gitara, wokal, Vanja Šlajh - bas, Norman Lonhard - perkusja). Jednak nadchodzące występy na festiwalach Leyendas Del Rock w Hiszpanii i Party San w Niemczech będą ostatnimi koncertami, podczas których w składzie zespołu zagra Lonhard.

"Norman dołączył do Triptykon w grudniu 2008 roku, zamykając skład świeżo sformowanego zespołu" - czytamy w oświadczeniu. "Nagrał z nami dwa świetnie przyjęte albumy, EPkę i singla, wystąpił we wszystkich teledyskach Triptykon i zagrał niezliczoną liczbę koncertów na całym świecie. Jesteśmy dumni z niezwykle stabilnego składu zespołu - zwłaszcza w świetle wydarzeń, które miały miejsce w poprzedniku Triptykon, Celtic Frost. Odzwierciedla to wewnętrznego ducha harmonii cechującego Triptykon, dlatego pierwsze rozstanie z jednym z muzyków formacji odbywa się w pełnej przyjaźni i wzajemnym szacunku. Po ponad ośmiu latach przywoływania ciemności zarówno na scenie jak i w studio, Norman zasygnalizował nam swoje pragnienie realizowania się na innych muzycznych obszarach. W pełni to rozumiemy, choć na poziomie osobistym odczuwamy wielki smutek. Życzymy Normanowi wszystkiego najlepszego z kolejnymi muzycznymi projektami. Na zawsze pozostanie jednym z nas."

Teraz Triptykon poszukuje następcy na stanowisku perkusisty:

"Triptykon szuka nowego bębniarza, zanim wróci do pracy nad trzecim albumem oraz wyruszy na kolejne trasy. Wymagane umiejętności techniczne są rzeczą oczywistą, jednocześnie jesteśmy całkowicie otwarci na wiek oraz płeć perkusisty. Kluczową kwestią jest jednak dla nas, aby nowy bębniarz cechował się unikalnymi, nieograniczonymi muzycznymi horyzontami, kreatywnością, artystyczną odwagą, stabilną i profesjonalną osobowością, a także prezencją, która będzie odzwierciedlać muzykę i historyczne podłoże zespołu."

Wszyscy zainteresowani grą w Triptykon mogą kontaktować się za pośrednictwem maila: triptykonswitzerland@gmx.ch