Omar Hakim we władzach Berklee

Dodano: 17.08.2017

Nowym dyrektorem wydziału perkusji niezwykle prestiżowego Berklee College of Music został Omar Hakim.


Omar Hakim
zastąpił na tym stanowisku Johna Ramsey'a, który sprawował je od 2008 roku. "Z prawdziwą radością witam możliwości, związane z moją nową rolę w Berklee. To niesamowita okazja, abym mógł stać się częścią jednego z najlepszych na świecie, fundamentalnych programów edukacyjnych przeznaczonych dla młodych perkusistów. Nie mogę się doczekać wprowadzenia nowych i innowacyjnych metod inspiracji i przygotowania studentów Berklee do przyszłych sukcesów w profesjonalnej karierze muzycznej."

Omar Hakim znany jest z niezwykłej wszechstronności, która umożliwiła mu współpracę z tak różnymi twórcami jak David Bowie (“Let’s Dance"), Dire Straits ("Brothers In Arms") i Daft Punk (“Get Lucky"). Ma na koncie dziesiątki albumów oraz współpracę z takimi artystami jak m.in. Miles Davis, Madonna, Lionel Richie, Michael Jackson, Bruce Springsteen, Sting, Mariah Carey, Chaka Khan, Kate Bush, George Benson, Celine Dion i Journey.

"Bądź najlepszym muzykiem, jakim możesz być"
- mówił Omar w wywiadzie dla Magazynu Perkusista. "Nie bądź najlepszym jazzowym bębniarzem, nie najlepszym rockowym bębniarzem. Po prostu bądź najlepszym bębniarzem, jakim możesz być, cokolwiek to znaczy. Nigdy nie odmawiam nowej możliwości grania. Jeśli np. nie wiedziałbym, jak grać reggae, to przyjąłbym propozycję grania tej muzyki i potem się jej nauczył."

Urodzony w Nowym Jorku Hakim rozpoczął grę na perkusji w wieku pięciu lat, a pięć lat później koncertował już ze swoim ojcem Hasanem, puzonistą, który grał w big-bandach Duke Ellingtona i Counta Basie. Jego kariera rozpoczeła się w 1980 roku, gdy dołączył do zespołu Carly Simon, a później Weather Report. Poza współpracą z wieloma gwiazdami największego formatu, Hakim był także perkusistą zespołu programu telewizji NBC "Sunday Night". Ma na koncie również trzy solowe albumy oraz krążki nagrane z zespołem Trio of OZ, który założył z żoną Rachel.

"Omar Hakim zawsze wyznaczał nowe kierunki" - powiedziała Terri Lyne Carrington nagrodzona Grammy perkusistka jazzowa i profesorka Berklee. "Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć wydział perkusyjny, który zyska nową wartość pod jego wizjonerskim przywództwem."

Przypomnijmy, że do absolwentów Berklee należą m.in. Vinnie Colaiuta, Steve Smith, John JR Robinson, Joey Kramer, Will Calhoun, Cindy Blackman Santana, Mike Portnoy, Brian Tichy, Abe Laboriel Jr. i Antonio Sanchez.