Wrześniowy numer Perkusisty

Dodano: 01.09.2017

Wracamy po wakacjach z wrześniowym numerem Magazynu Perkusista.


"Bezwzględnie oddany kapeli zarówno w kwestiach organizacyjnych, jak i muzycznych, a wynika to z prostej zasady, że jak już coś ma robić to na całego." Wywiadem numeru jest nasza brutalnie szczera, długa rozmowa z perkusistą Riverside, Piotrem Kozieradzkim. "Jak jesteś zakłamanym baranem, to wszystkim du*ę liż. A ja nie jestem zakłamanym baranem. Nikt mi nie powie, że mówię o kimś za plecami, bo mówię to w oczy, jak ktoś mnie denerwuje, to mu mówię, że jest baranem i tyle..."

"Czasami mam ochotę wrócić do czasów, gdzie możemy się tylko usłyszeć, a nie oglądać. Brakuje inspiracji tym, co słyszymy, a nie widzimy" - przy okazji ostatniej edycji Meinl Drum Festival mieliśmy okazję porozmawiać z Chrisem Colemanem. Gościem Festiwalu sztuki perkusyjnej Drums Fusion 2017 w Bydgoszczy była natomiast Cindy Blackman Santana, z którą również udało nam się porozmawiać. Na tym nie koniec, bo o perkusyjnej stronie twórczości zamieniliśmy słowo z Kazikiem Staszewskim. Na deser o każdym utworze z nowej płyty Decapitated "Anticult" opowiedział nam Michał Łysejko.

W tym roku marka DW zaprezentowała 3 nowe zestawy. Do tej pory zaprezentowaliśmy dwa, przyszedł czas na ostatni z trójki, który podobnie, jak poprzednicy, jest instrumentem wyjątkowym - mowa o bębnach DW Drums Pure Purpleheart. W poszukiwaniu dobrych rozwiązań ekonomicznych przy zachowaniu jakości sprzętu natknęliśmy się na stopki marki Big Foot. Polski dystrybutor Music Media zaprezentował nam szeroki asortyment urządzeń. Przyjrzeliśmy się również pałkom Promark Firegrain, o których ostatnio dużo pisze się w kontekście procesu ich produkcji, mającego zwiększyć wytrzymałość. Ile z tego jest informacją czysto marketingową, a ile faktycznie ma wpływ na jakość? Sprawdziliśmy to w naszym teście.

W kąciku edukacyjnym prezentujemy kolejne lekcje z cyklu Drumset Academy (Powakacyjna rozgrzewka), Zagraj to (Avenged Sevenfold), Na kowadle oraz Zagraj To z Kobietą.

Co poza tym? Łukasz Sarnacki w dziale Polscy bębniarze hybrydowi, prezentacja zestawu perkusyjnego Simona Phillipsa oraz relacje z obozu treningowego Open Minded Drum Camp i Meinl Drum Festival 2017.

W Perkusjoniście znajdziecie rozmowy z Jackiem Żelazkiem oraz Cezarym Lemanowiczem twórcą marki Fibo Percussion. Ponadto zagramy na clave, czyli najważniejszym instrumencie muzyki afro-kubańskiej.

Zapraszamy do kiosków, na stronę Ulubionego Kiosku i do śledzenia togo co dzieje się na stronach https://magazynperkusista.pl/ i Facebook