Suwałki Blues Festival 2010

Dodano: 27.05.2010

Zapraszamy do odwiedzenia Suwałk w dniach 15-17.07.2010, które w tym czasie gościć będą wykonawców i artystów bluesowych z USA, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Włoch, Austrii, Węgier, Brazylii, Chorwacji, Litwy i Polski.

Dwie duże sceny plenerowe i dwie mniejsze w centrum miasta, koncerty klubowe, koncerty akustyczne i noce jam session. Oprócz tego warsztaty i spotkania związane ze środowiskiem bluesowym oraz prezentacje wydawnictw muzycznych i sprzętu muzycznego.
Wszystko to w ramach trzeciej edycji festiwalu bluesowego - SUWAŁKI BLUES FESTIVAL 2010.

Trzecia edycja Suwałki Blues Festival odbędzie się w dniach 15-17 lipca 2010. Będzie to prawdziwe trzydniowe święto bluesa w tej części Europy. Wystąpi około 30 wykonawców z USA, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Włoch, Austrii, Węgier, Brazylii, Chorwacji, Litwy i Polski. Po bardzo pozytywnych doświadczeniach z roku ubiegłego liczymy na jeszcze większe zainteresowanie mieszkańców miasta i turystów z Polski i z zagranicy. W tym roku festiwal potrwa trzy dni. Rozpocznie się w czwartek 15 lipca koncertami w patio Urzędu Miasta zespołów Krzak i Antymos Apostolis Trio - to legendy polskiej sceny blues-rockowej, w których grają tacy muzycy jak Jan Błędowski, Krzysztof Ścierański, Leszek Winder czy Antymos Apostolis. A wieczorem zapraszamy na koncerty w klubach zespołów przedstawiających rodzimą scenę bluesową.

Powtarzamy jak w roku ubiegłym cieszącą się dużym powodzeniem formę prezentacji muzyki bluesowej będą tzw. śniadania bluesowe, które proponujemy w dniach 16 i 17 lipca. Zapraszamy do spędzenie porannych chwil przy akustycznej muzyce bluesowej na żywo w suwalskich restauracjach i pubach. Zaprezentują się wykonawcy lokalni i zaproszeni goście z Chorwacji, Norwegii, Litwy, Włoch i wykonawcy krajowi m.in.: Mojo Staff Duo (HRV), Jostein Forsberg / Morten Omlit (NO), Przytuła & Kruk, Kajetan Drozd Acoustic Trio. A w menu restauracji znajdą się specjalne śniadaniowe potrawy związane z bluesem.

W godzinach po południowych zapraszamy na mniejsze koncerty plenerowe, scena przy MDK przy Pasażu Gradne-Synthe i scen przy ROKiS. Wystąpią zespoły znane już w polskim środowisku bluesowym jak: BOOGIE CHILLI, BLUE SOUNDS, GREEN GRASS i SMOKESTACK oraz zespoły z naszego regionu jak LINIE SIŁ, BLUES PROJECT

Główne koncerty, jak w roku ubiegłym, odbywać się będą 16 i 17 lipca na dwóch dużych scenach w centrum miasta (scena przy ratuszu miejskim i scena w parku Konstytucji 3 Maja). Usłyszymy tam gwiazdy festiwalu z USA, Canady, Europy czy Polski czyli:

CANNED HEAT (USA) - kolejna legenda z festiwalu Woodstock
AlaNNAH MYLES (CAN) - światowa gwiazda muzyki rockowej, zdobywczyni muzycznej nagrody Grammy, w specjalnym blues-rockowym programie na jedynym ekskluzywnym koncercie w Polsce

oraz:
DWAYNE DOPSIE & THE ZYDECO HELLRAISERS (USA)
SUPER CHICKAN (USA) & Spoonful Of Blues (No)
TRAMPLED UNDER FOOT (USA)
JAN BŁĘDOWSKI I NOCNA ZMIANA BLUESA (PL)
BIG ROONEY & THE DOGHOUSE (No)
HOODOO BAND (PL)

Wieczorem zapraszamy na koncerty klubowe i jam session. W tym roku zwiększamy miejsca tych koncertów o kolejne dwa suwalskie klubu i puby. Wystąpią tam:  BIG GILSON & BLUES DYNAMITE (BRA/PL), ELECTRIC BLUES CIRCUS (AUS), ŐLVETI BLUES BAND (HUN), MOJO STUFF BAND (HRV), BIG FAT MAMA (PL)

Dla wielbicieli akustycznych dźwięków przygotowano wieczorne małe koncerty akustyczne, które umiejscowione będą w trzech miejscach w centrum miasta. To propozycja dla tych, którzy wolą bardziej klimatyczną odmianę bluesa. Wystąpią m.in.: Papa Leg Acoustic Duo (Włochy), Virgis Jutas / Aleksandr Belkin (LT) i inni.

Jako imprezy towarzyszące w sobotnie (18.08) przedpołudnie proponujemy bluesowe warsztaty instrumentalne, seminaria na temat bluesa oraz pokazy sprzętu muzycznego połączone z prezentacją wydawnictw bluesowych.

W sumie w ciągu trzech dni festiwalu, w ramach wszystkich wydarzeń wystąpi ponad 30 wykonawców, około 150 muzyków. Liczymy na udział ponad kilku tysięcy słuchaczy (mieszkańców Suwałk, turystów z kraju i z zagranicy).
 
Magazyn Perkusista jest patronem imprezy. 
 
Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !