Jojo Mayer bohaterem listopada

Dodano: 03.11.2017

Listopadowy numer Magazynu Perkusista jak zwykle wypełniony jest atrakcjami. A z okładki spogląda na nas Jojo Mayer.


"Muzyka pełni jedną ważną rolę - jest po to, żeby czuć się mniej samotnym. To nie jest sport, żeby być najlepszym. Muzyka jest po to, by się dzielić, by się komunikować. Jak przestaniemy się komunikować, ta forma sztuki odejdzie w zapomnienie." Jojo Mayer przyjechał wraz ze swoją ekipą Nerve do Wrocławia zagrać w projekcie artystycznym Eklektik Session. Wykorzystaliśmy tę okazję aby przeprowadzić z tym lubianym, szwajcarskim perkusistą prawdziwie emocjonalną rozmowę.

Rozmawiamy również Jasonem Bittnerem, który niedawno dołączył do weteranów z Overkill, a także z Rickiem Lathamem. Rick, bębniarz o powalającym groove był gościem tegorocznej imprezy Integration & Groove. Lars Ulrich, jeden z najbardziej kontrowersyjnych perkusistów w historii zagra w przyszłym roku w Polsce. Prześledziliśmy jego karierę na podstawie najważniejszych dokonań studyjnych

Wreszcie dostępne w Polsce. Trochę musieliśmy czekać na talerze K Custom Special Dry, ale trzeba przyznać, że legendarny Zildjian zaskoczył tegoroczną nowością wielu ekspertów perkusyjnych i talerze szybko zaczęły się rozchodzić. Jedni kręcili nosem, inni kiwali głową z uznaniem. "Nieważne, co mówią, ważne, żeby mówili"? Sprawdziliśmy to! Ponadto pokażemy wam, jak stworzyć hybrydowy zestaw, od najprostszych do bardziej zaawansowanych ustawień.

W kąciku edukacyjnym prezentujemy kolejne lekcje z cyklu Drumset Academy (Single Paradiddle), Zagraj to (Nirvana), Na kowadle, Zagraj To z Kobietą oraz Open Minded (Koncepcje wypełnień i przejść).

W numerze ponadto prezentujemy wyniki plebiscytu Polskie Nagrody Perkusyjne oraz relacjonujemy perkusyjne wydarzenia: Drumfest Weekend, Young Drum Hero 2017, trasę Maćka Gołyźniaka, pokazy Milosa Meiera i warsztaty w Błażowej.

W Perkusjoniście znajdziecie rozmowy z Jonaszem Przybyłem oraz twórcą prężnego forum dla cajonerów Maciejem "Ośmiornicą" Mackiewiczem. Zapraszamy również na bliskie spotkanie trzeciego stopnia z Hangiem, test Latin Percussion Laptop Conga oraz kolejną lekcję (Partia clave rytmu rumba w sekwencji palito)

W kolejnej odsłonie konkursu, tym razem akcesoria firmy GK Music.

Zapraszamy do kiosków, na stronę Ulubionego Kiosku i do śledzenia togo co dzieje się na stronach https://magazynperkusista.pl/ i Facebook