Bracia Appice na koncercie w Polsce

Dodano: 21.11.2017

5 stycznia w bocheńskim kinie Regis wystąpi legendarne perkusyjne rodzeństwo - bracia Vinny i Carmine Appice.


Vinny Appice to perkusista znany m.in. z kultowych składów jak: Dio, Black Sabbath, Heaven And Hell czy Kill Devil Hill. W wieku 16 lat wystąpił na scenie z Johnem Lennonem podczas jego ostatniego koncertu i pojawił się też w trzech jego teledyskach na “The John Lennon Video Collection". W 1980 roku dołączył do Black Sabbath z którym koncertował oraz brał udział w nagraniach klasycznych albumów zespołu "Mob Rules", "Live Evil" i "Dehumanizer" z Ronnie Jamesem Dio w roli wokalisty. W 1983 Vinny połączył siły z Dio i nagrał rockowe klasyki "Holly Diver" i "Last in Line", "Sacred Heart", "Intermission" oraz "Dream Evil".

Występując na scenach całego świata przez ponad trzy dekady, grając przed niezliczoną ilością fanów i sprzedając miliony płyt, Vinny nagrał i był współautorem ponad 30 albumów z których wiele zyskało mulitiplatynowy status i ciągle sprzedaje się w wielkich nakładach. Jego bębny możemy usłyszeć też na wielu ścieżkach dźwiękowych do filmów, m.in. "Wayne's World 2", "Heavy Metal". "Iron Eagle", "Bedazzled" czy "Bad Teacher".

Carmine Appice
znany jest natomiast z zespołów Beck, Bogert & Appice, Vanilla Fudge, Cactus, King Kobra, Blue Murder, zespołu Roda Stewarta, Pink Floyd, Ozzy Osbourne'a i wielu innych. W 2013 roku został wprowadzony do Classic Drummer Hall of Fame, a w 2014 Modern Drummer Hall of Fame. Jego bestsellerowy podręcznik The Realistic Rock Drum Method, był pierwotnie wydany w 1972 roku i od tego czasu był wielokrotnie wznawiany jako as The Ultimate Realistic Rock Drum Method.

W październiku 2017 roku ukazał się pierwszy wspólny studyjny album braci - wydany pod szyldem Appice krążek "Sinister". Właśnie ta płyta będzie promowana podczas koncertu w Bochni.

5 stycznia 2018
Kino Regis / Bochnia


Bilety w cenie 80 zł do nabycia w sekretariacie MDK
http://mdk.bochnia.pl/

Magazyn Perkusista jest patronem medialnym koncertu.