Sukces Pociągu Perkusyjnego

Dodano: 04.12.2017

W sobotę 2 grudnia, szkoła Drumset Academy przy współpracy ze studiem Maq Records i wsparciu wielu firm oraz osobowości polskiej sceny perkusyjnej, zorganizowała wspaniałą imprezę!

Nie był to pierwszy "kurs" Pociągu Perkusyjnego, ale z pewnością tę edycję można porównać do luksusowego Orient Expressu.

Dobre miejsce!


Miejsce jakim jest studio Maq Records to z pewnością doskonałe warunki do przeprowadzania tego typu akcji. Przestrzenne studio, dobre zaplecze, świetne warunki brzmieniowe. Jak bywa w przypadku studia nagrań, lokalizacja wymaga dojazdu autem, ale z drugiej strony, impreza miała być i była skierowana do osób zdecydowanych, nastawionych na udział w imprezie, a nie przypadkowe pojawienie się.

Jak zrobić udaną imprezę?


Sukces Pociągu Perkusyjnego tkwił przede wszystkim w przygotowanych atrakcjach i całym planie zajęć. Spójrzmy na kolejne pokazy.

Grzesiek Krawczyk - krakowski perkusista na przykładzie utworu Toto "Rosanna" zaprezentował stosowanie mieszania techniki open-handed z tradycyjną grą praworęczną. Dodatkowo zademonstrował produkty swojej firmy GK Music w postaci padów, nakrętek i poduszek do centrali (dodatkowo posiada jeszcze shakery i rózgi).

Rafał Habrajski - popularny Zwierzak, właściciel kanału Drummers From Hell, najpopularniejszego polskiego kanału perkusyjnego YouTube (tak, zazdrościmy!) o zasięgu światowym. Opisał jak tworzy swoje "drumcamery", jak się za to zabrać, okrasił to kilkoma przykładami i ciekawymi historiami.

Maciej Stach - jeden z naszych gospodarzy studia MAQ, również perkusista, przedstawił inny aspekt związany z grą na perkusji, a mianowicie rejestrację bębnów w studio.

Piotr Czyja - z Piotrkiem wróciliśmy do grania na bębnach. Nauczyciel szkoły Drumset Academy opisał 10 najważniejszych "patternów" jakie powinien znać każdy bębniarz.

Wojciech Siatkiewicz - specjalista bębnów vintage, nauczyciel, właściciel marki WS Drumheads czyli naciągów perkusyjnych. Wojciech opisał genezę pomysłu tworzenia skór oraz opisał poszczególne naciągi.

Wojtek Deręgowski - młody, niezwykle utalentowany perkusista przedstawił kilka pomysłów na kreatywną grę za zestawem. Opisał swoją przygodę ze słynną szkołą Berklee i wpływ jaki miała na jego grę.

Zanim Wojtek rozpoczął swój występ, przeprowadzono losowanie nagród, a były one nie byle jakie. Talerz Meinl Classics Custom Dark crash 16" od sklepu DrumCenter, nagranie "drumcamu" w studio MAQ oraz zaproszenie na imprezę Hajer Level.

Wnioski?


Sześć zupełnie różnych tematów! Ustawienie gry, nagrywanie video, nagrywanie audio, podstawowe ćwiczenia, naciągi i akcesoria, kreatywność gry - taki zestaw zagadnień zdecydowanie gwarantuje, że każdy może znaleźć coś dla siebie i raczej nikt nie będzie znużony, tym bardziej, że impreza trwała 7 godzin.

Jak się okazuje, nie trzeba słono opłacanych gwiazdek zachodniej perkusji, żeby zrobić niesamowicie kreatywną imprezę. Wystarczy "jedynie" świetny pomysł i oczywiście wysiłek organizatorów.

Całość odbyła się w miłej atmosferze z wieloma humorystycznymi akcentami, jednocześnie zachowano pełny profesjonalizm. Możliwość wzajemnej wymiany doświadczeń, urozmaicenie wpływające na uniwersalność, obcowanie z instrumentami i bezpośredni kontakt z osobami specjalizującymi się w swojej branży. To wszystko przełożyło się na bardzo udaną imprezę, których trzeba jak najwięcej w Polsce!

Gratulujemy organizatorom, a także uczestnikom, że mieli nosa by przybyć do studia!

Zdjęcia: Agnieszka Litarska