Sir Ringo Starr!

Dodano: 02.01.2018

Perkusista The Beatles, Ringo Starr znalazł się w gronie wybrańców uhonorowanych przez Królową tytułem szlacheckim.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Na ogłoszonej przez Królową Elżbietę II liście osób uhonorowanych tytułem szlacheckim znalazł się perkusista The Beatles, Ringo Starr, który od teraz będzie mógł nosić oficjalny tytuł Sir Richard Starkey. Ringo otrzymał swój tytuł w uznaniu "za zasługi w dziedzinie muzyki".

Tak zareagował sam zainteresowany: "To wspaniała wiadomość. To wielki honor i przyjemność znaleźć uznanie zarówno za działalność muzyczną jak i za pracę charytatywną - aktywności, które kocham w równym stopniu. Miłość i pokój. Ringo"

Oficjalnie Ringo Starr otrzymał tytuł Knight Bachelor, a zatem został pasowany na Rycerza Kawalera. Osobom takim przysługuje dożywotni tytuł honorowy Sir. Przypomnijmy, że tytuł ten używany jest zawsze w połączeniu z pełnym imieniem i nazwiskiem, ewentualnie samym imieniem, nigdy z samym nazwiskiem. Tak też należy zwracać się do takiej osoby. A zatem Sir Ringo!

Sir Richard Starkey dołączył tym samym do kolegi z zespołu, Sir Paula McCartneya, który swój tytuł otrzymał 20 lat wcześniej - w 1997 roku.

Przypomnijmy, że cała Czwórka z Liverpoolu otrzymała w 1965 roku Ordery Imperium Brytyjskiego niższej klasy (MBE), które nie upoważniały do tytułu Sir. W konserwatywnej Anglii spotkało się to wówczas z oburzeniem niektórych wcześniej odznaczonych - kilku z nich w proteście oddało swoje odznaczenia MBE. To samo uczynił zresztą również sam John Lennon, który w 1969 roku w proteście przeciwko udziałowi Wielkiej Brytanii w wojnie domowej w Nigerii zwrócił królowej swój order. Bezskutecznie, ponieważ tytułu MBE nie można się zrzec.

Gratulujemy Sir Richardzie!

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.