Nowy zestaw i werble Dixon Cornerstone

Dodano: 27.02.2018

Firma Dixon zaprezentowała całkowicie nowy zestaw bębnów a także nowe werble o nazwie Cornerstone.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Bębny Dixon Cornerstone zadebiutowały na zimowych targach NAMM 2018, gdzie zostały wyróżnione nagrodą Editors Choice Award. Profesjonalny zestaw, cechujący się nowym designem i ozdobiony nową grafiką firmowego logo, dostępny jest w jednej podstawowej konfiguracji i dwóch wersjach kolorystycznych. Seria obejmuje również dwa, dostępne osobno modele werbli.

"To nie są jedynie znakomite bębny - mówi manager produktu, Jim Uding - to całkowicie nowa filozofia Dixona. Uznaliśmy, że najlepszą metodą, aby wyrazić nasz nowy punkt widzenia będzie skoncentrowanie się na nowej serii bębnów, która stanie się trzonem naszej oferty i trafi do wszystkich pracujących perkusistów. Wiemy, że profesjonaliści doceniają wszechstronność Cornerstone."

 

Hybrydowe korpusy bębnów Dixon Cornerstone o grubości 6,7 mm (tomy i floor tom) i 7,2 (bęben basowy) wykonano z dwóch warstw klonu północnoamerykańskiego i pięciu drewna Red Silkwood. Krawędzie bębnów ścięto pod kątem 45 stopni, a dostępne opcje wykończenia to Natural i Piano Black. Zestaw wyposażony jest w naciągi Evansa.

Podstawowy zestaw Dixon Cornerstone składa się z czterech elementów - bęben basowy 18″x22″, tomy 8″x10″ i 9″x12″ oraz floor tom 16″x16″.

Dostępne są również inne rozmiary bębnów - bęben basowy 14″x18″, 16″x20″ i 18″x24″, tom 8″x8″ oraz floor tom 14"x14".

Firma nie zapomniała również o werblach Cornerstone i zaprezentowała dwa modele w rozmiarze 6,5"x14":

Hammered Steel Titanium Plated

 

American Red Gum (hybryda drewna Red Gum i Red Silkwood)

 

www.playdixon.com

QUIZ - Perkusyjny omnibus
1 / 18
Na okładce Perkusisty wystąpiła kiedyś razem trójka wspaniałych polskich perkusistów, byli nimi…
Dalej !
Powiązane artykuły
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"