Zildjian patronuje polskiemu konkursowi

Dodano: 22.04.2018

YOUNG DRUM HERO by ZILDJIAN – tak w tym roku będzie się nazywał najważniejszy konkurs gry na zestawie perkusyjnym, który tradycyjnie odbędzie się podczas opolskiego DRUM FEST.

Naczelny magazynu Perkusista podczas targów Musikmesse prowadził poważne rozmowy z przedstawicielami firmy Zildjian na temat konkursu Young Drum Hero 2018.

Zaowocowało to decyzją perkusyjnej legendy, dzięki której uczestnicy tegorocznej edycji konkursu będą mogli wygrać świetny sprzęt marki Zildjian.

Główne nagrody rzeczowe to zestawy talerzy A Custom, Low Volume, pojedyncze talerze Oriental, A Custom oraz pałki i akcesoria Zildjian.

KIEDY ZACZYNAMY?

Bardzo przejrzysty system zgłoszeń do konkursu zostanie otwarty najprawdopodobniej 21 maja, podobnie jak rok temu na stronie drumcover.pl. Spośród wysłanych aplikacji zostanie wybrana grupa 20 perkusistów, która wystąpi w finale konkursu. Występ finałowy przewidziany jest na drugą połowę października.

Trwają jeszcze rozmowy co do tego na jakich zestawach perkusyjnych uczestnicy będą się prezentować.

DLACZEGO YOUNG DRUM HERO?

Cykliczny konkurs gry na zestawie perkusyjnym w ramach festiwalu DRUM FEST uznawany jest za najbardziej prestiżowy tego typu konkurs w Polsce. Bębniarze prezentują swoje umiejętności w dwóch kategoriach wiekowych w dowolnej stylistyce muzycznej, od tradycyjnego jazzu po ostry metal. Jak pokazuje historia, żaden z gatunków muzycznych nie jest traktowany wyjątkowo! Ponadto jury zwraca uwagę na zachowanie perkusistów w kryzysowych sytuacjach (np. zgubienie pałeczki, przekręcenie statywu) oraz podczas szykowania się do występu i po zejściu ze sceny. 

Będzie to 3 edycja pod nazwą Young Drum Hero natomiast sam konkurs odbędzie się już po raz 15.

NAJWIĘKSZE WYZWANIE?

W jury konkursu zasiądą perkusyjni goście DRUM FEST oraz specjalnie zaproszona polska gwiazda. To jest właśnie największym wyzwaniem uczestników DRUM FEST i każdy, kto podejmie się tego zadania jest na swój sposób wygrany.

W ubiegłych latach perkusiści prezentowali swoje umiejętności przed takimi zagranicznymi gośćmi DRUM FEST jak: Jason Sutter, Russ Miller, Mike Terrana, Rick Latham, Jason Bittner, Russell Gilbrook, George Kollias. Polska ekipa była również niesamowicie mocna: Beata Polak, Daray, Maciek Gołyźniak, Piotr Pniak, Artur Malik, Marek Kapłon, Michał Dąbrówka.

Wszystkie informacje będą na bieżąco podawane na stronie festiwalu drumfest.pl oraz youngdrumhero.pl