Warsztaty Drum Master Class z Frankiem Parkerem

Dodano: 23.04.2018

Już 28 kwietnia podczas Organ Jazz Festival w Kielcach odbędą się warsztaty „Drum Master Class” które poprowadzi pochodzący z Chicago Frank Parker.

W warsztatach mogą wziąć udział miłośnicy gry na perkusji. Są one przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych i dla wszystkich poziomów gry. Zarówno dla rozpoczynających naukę, jak i tych osób, które chcą poprawić swój warsztat.

Podczas warsztatów będzie można poznać techniki gry na perkusji przy dobrej muzyce. Co kryje swing, bossa nova, funk/jazz, czy samba? O tym wszystkim będzie można usłyszeć 28 kwietnia. Zajęcia rozpoczynają się od jazzu nowoczesnego. Warsztaty „Drum Master Class” poprowadzi pochodzący z Chicago Frank Parker - perkusista dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy, który posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów muzycznych.

Frank Parker naukę gry na fortepianie i perkusji rozpoczął w wieku 5 lat. Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami chicagowskiej sceny jazzowej. Występował na najlepszych światowych estradach z takimi artystami jak Freddie Hubbard, Kurt Elling, czy Joe Lovano. Aktualnie występuje z Michałem Urbaniakiem, Marcinem Pospieszalskim, Wojciechem Koniekiewiczem, Apostolisem Anthimosem, Piotrem Baronem, SBB, Tie Break, Free Cooperation, Mike Parker Trio, Marcinem Lamchem, Maciejem Fortuną, zespołem DagaDana oraz The Frank Parker Project. Oprócz działalności koncertowej zajmuje się kompozycją, aranżacją oraz produkcją muzyki.

28 kwietnia 2018
godz. 11.00 – 14.00

Terminal Spotkań
ul. Głowackiego 9 / Kielce
(obok rektoratu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Filharmonii Świętokrzyskiej)

Zgłoszenia przyjmowane emailowo: frankparkerjazz@gmail.com lub pod nr tel.: 696-415-186

Koszt: 100 zł płatne na miejscu przed rozpoczęciem warsztatów

Uczestnicy proszeni są o zabranie pałek perkusyjnych.

Wydarzenie na Facebooku.