Perkusyjny akcent na Fryderykach

Dodano: 25.04.2018

Podczas tegorocznych nagród przyznawanych przez Akademię Fonograficzną zostały wręczone także Złote Fryderyki, czyli nagrody honorowe. Jedna z nich trafiła w perkusyjne ręce.

Nagroda Fryderyk jak zawsze wiąże się z wieloma kontrowersjami co do nominacji i laureatów, ale mimo wszystko jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem na naszym rynku muzycznym.

W tym roku zostały wręczone również Złote Fryderyki i w kategorii jazzowej statuetka powędrowała w ręce pana Andrzeja Dąbrowskiego. Andrzej Dąbrowski to legenda polskiego jazzu, jedne z najlepiej swingujących polskich nadgarstków. Szerszej publiczności znany z występów jako solista, śpiewający takie szlagiery jak „Zielono mi” czy „Do zakochania jeden krok”. Pan Andrzej jest także wytrawnym kierowcą rajdowym mającym na swoim koncie wiele sukcesów.

Wielki wywiad z muzykiem można przeczytać TUTAJ

Redakcja Perkusisty składa serdeczne gratulacje i podziękowania za wspaniały dorobek artystyczny, szczególnie na polu propagowania gry na bębnach. Tabloid napisałby, że jest to pierwszy polski perkusyjny celebryta, my nazywamy pana Andrzeja pierwszym polskim ambasadorem perkusji.

W kategorii debiutu jazzowego nominowany był Krzysztof Dziedzic i płyta „Tempo”, jednak muzyk nie otrzymał statuetki.

Foto: www.andrzej-dabrowski.pl