Jojo Mayer & Nerve wystąpią w Warszawie

Dodano: 09.07.2018

30 października w warszawskim Palladium wystąpi Jojo Mayer & Nerve.

Nerve powstało z legendarnego projektu Jojo Mayera z lat 90 o nazwie Prohibited Beats. Grupa DJ’ów, artystów plastyków i muzyków, która początkowo znana była z eksperymentalnych interakcji z widownią, z czasem rozwinęła swój indywidualny styl w muzyce elektronicznej i do perfekcji doprowadziła improwizowane występy na żywo. Inspirowali się szerokim spektrum muzyki elektronicznej, poprzez Jungle, Dub Step, czy Glitch aż po Minimal & Tech House. Grupa zapoznała publiczność z muzyką improwizowaną, a chwytliwe jazzowe rytmy przeniosła w erę cyfrową, nie zapominając przy tym o rock’n rollowej energii i dobrej zabawie. Nerve na nowo definiuje związek ludzkiej kreatywności i technologii cyfrowej, tworząc unikatową w dzisiejszym świecie formę ekspresji.

Nerve to:

Jojo Mayer: perkusja
John Davis: bas
Jacob Bergson: klawisze
Aaron Nevezie: aranżacja dźwięku

Nerve często wspierani są gościnnie przez znakomitych artystów z całego świata. Wśród nich są m.in. Roli Mosimann, Jason Lindner czy Takuya Nakamura, a pracowali z nimi również Bugge Wesseltoft, Dj Shadow, MC XIS, Sean Pelton, Tim Lefebvre, Karsh Kale, MC Malik Work, Salt Cathedral, Vernon Reid, czy Moshen Namjoo.

Zespół będzie promować nowy krążek "After The Flare", który prezentuje całkowicie nowe oblicze Nerve - jest to bowiem pierwszy album grupy nagrany wyłącznie na akustycznych instrumentach - akustyczne pianino, kontrabas i zestaw perkusyjny. Materiał jest w całości improwizowany i został nagrany na żywo.

30 października 2018
Palladium, ul. Złota 9 / Warszawa

Bilety:
79 zł [pula I],
99 zł [pula II]

Bilety dostępne na: www.eventim.pl/goodtaste, www.ebilet.pl, www.bilety24.pl oraz w sklepach sieci Empik, Saturn i Media Markt

Wydarzenie na Facebooku