Perkusista Kabanosa potrzebuje pomocy

Dodano: 11.09.2018

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji mającej wesprzeć finansowo Marcina Dudzickiego, perkusistę zespołu Kabanos, który bardzo poważnie ucierpiał w wypadku samochodowym.

Do zdarzenia doszło 3 września na drodze ekspresowej S8 niedaleko Oleśnicy. W stojący na pasie awaryjnym samochód, którym podróżował Marcin Dudzicki i jego dziewczyna uderzyła ciężarówka. Obydwoje zostali ranni i przetransportowani do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (więcej o wypadku TUTAJ). Perkusista przeszedł poważną operację i będzie potrzebować długiej i kosztownej rehabilitacji.

W celu zebrania środków na rehabilitacje siostra Marcina, Joanna Dudzicka zorganizowała zrzutkę, która odbywa się na stronie https://zrzutka.pl.

"Kochani, Dudzik to mój brat, dla Was kolega, przyjaciel, ale przede wszystkim muzyk znany z wielu zespołów – Planu, Ereles czy Kabanosa. Choć dla każdego z nas może być kimś innym, razem ze swoją dziewczyną Asią potrzebują teraz od wszystkich nas ogromnej pomocy. W dniu 3 września Dudzik miał wypadek, podczas którego oboje zostali mocno poturbowani – Marcin po wielogodzinnej operacji we Wrocławiu ma wyciętą śledzionę i złamany kręgosłup w odcinku szyjnym. Choć rusza rękami i nogami, czeka go długa i kosztowna rehabilitacja – i tu wkraczacie Wy.

Dziś nie będziemy snuć planów czy dywagacji o tym co dalej – na razie priorytetem jest zapewnienie mu najlepszej możliwej opieki medycznej i jak najszybszego powrotu do zdrowia. Zarówno w życiu prywatnym jak i na koncertach dawał z siebie wszystko – teraz, w imieniu jego oraz najbliższych proszę, abyśmy razem dali z siebie wszystko, by jak najszybciej wrócił do nas".

Wpłaty można dokonać na stronie: https://zrzutka.pl.

Zdjęcie: Robert Wilk