Dziś premiera: Gniewomir Tomczyk / Project Live – Quality Jazz Live

Dodano: 20.11.2018

Dzisiaj, 20 listopada ma premierę płyta druga płyta Gniewomira Tomczyka: "Gniewomir Tomczyk / Project Live – Quality Jazz Live".

Album zawiera 7 utworów z koncertu, który odbył się 8 lipca 2018 r. w Quality Studio w ramach cyklu „Quality Jazz Live”. Dodatkowo na płycie znajduje się 5 bonus tracków. Są to nagrania audio z teledysków i z koncertów, które odbyły się w 2017 i w 2018 roku. Wydawcą płyty jest wytwórnia SJ Records.

W nagraniu płyty udział wzięli:
Gniewomir Tomczyk – drums / samples, fx,
MIN t – vocal / rap / synth bass,
Maciej Kądziela – sax,
Zdzisław Kalinowski – keys / synth bass,
Anna Furkałowska – cello,
Robert Seniuta – violin / fx.

Lista utworów:

1. First Contact
2. 7th Horizon
3. The City
4. Chopi’n’Bass
5. Another Vision
6. Mechanical Cats
7. Twinkle
Bonus tracks:
8. Intro Mechanical Cats
9. 7th Horizon (live version)
10. B.Y.O.C (feat. The Blu Mantic)
11. Golden (live version)
12. Twinkle (feat. Patrycja Zarychta)

Gniewomir Tomczyk to perkusista hybrydowy współpracujący na stałe m.in. z zespołem XXANAXX, producentką MIN t czy wokalistką Patrycją Zarychtą, lider zespołu Gniewomir Tomczyk / Project, którego styl i brzmienie oscyluje pomiędzy jazzem a elektroniką. Zespół wykonuje rozbudowane, progresywne kompozycje zahaczające o takie gatunki muzyczne jak: jazz, avant-jazz, drum’n’bass, dub, trap, czy ambinet. Podczas jego koncertów nie brakuje melodyjnych, spokojnie sączących się jazzowych fraz, wyrazistego neo - soulowego wokalu czy mocnych, elektronicznych beat'ów. Występy na żywo to spójny kolaż utworów z debiutanckiej płyty Gniewomira „Event Horizon” oraz nowych kompozycji zapowiadających trzeci krążek – „Pieces Of My Journey”, który ma się ukazać w pierwszym kwartale 2019 roku.

17 października ukazał się teledysk Gniewomira Tomczyka do kompozycji „Mechanical Cats”, inspirowanej twórczością znakomitego polskiego pisarza i wizjonera – Stanisława Lema. Jest to muzyczna, swobodna interpretacja jednego z opisów fabryki, jaki pojawił się w książce pt. „Eden”. Kompozycja to muzyczna ilustracja nieznanego, niezwykłego miejsca w które każdy z nas zostaje zabrany. Odbiorca przeżywa swoją własną podróż, zanurzając się całkowicie w przestrzeni, frazach, czy brzmieniu jakie otwiera projekt Gniewomira. Utwór znalazł się na „Event Horizon”. Obraz został zrealizowany przez firmę Stykky Media w starej, opuszczonej fabryce włókiennictwa.

 

Teledysk był zapowiedzią jesiennej trasy koncertowej Gniewomir Tomczyk / Project Autumn Tour 2018, w którą muzyk wyruszył 17 października br. wraz z zespołem w składzie: Gniewomir Tomczyk – drums / samples, MIN t – vocal / rap / synth bass, Zdzisław Kalinowski – keys, Maciej Kądziela – sax / Piotr Schmidt – trumpet. Ważnymi wydarzeniami tej trasy stały się szczególnie dwa koncerty - występ podczas festiwalu Witamina Jazz (28 października 2018) w Sandomierzu, gdzie do składu zespołu dołączyła Kayah jako gość specjalny. Gniewomir został również zaproszony do zagrania supportu przed koncertem Jojo Mayera & Nerve w warszawskim klubie Hybrydy (30 października 2018).

Najbliższe daty koncertów Gniewomir Tomczyk / Project:
• 23 listopada - Zaduszki Jazzowe, Skarżysko-Kamienna
• 24 listopada – Tarczyńskie Zaduszki Jazzowe, Tarczyn
• 14 grudnia - Nowy Świat Muzyki, Warszawa.