Nick Mason na Summer Fog Festival 2019

Dodano: 21.03.2019

Gwiazdą nowego wydarzenia - Summer Fog Festival 2019, które odbędzie się w lipcu w Warszawie będzie perkusista Pink Floyd, Nick Mason.

"To dla mnie ogromny zaszczyt i niebywała przyjemność, że Nick Mason zechciał przyjąć zaproszenie do Warszawy. Zagra tu jako główna gwiazda na festiwalu Summer Fog. Mam nadzieję, że dzięki temu, ta nowa muzyczna inicjatywa zostanie dostrzeżona oraz doceniona. W przyszłości będziemy ją rozwijać i poszerzać" – mówi Kamil Kubica, organizator i pomysłodawca Summer Fog Festival.

Nick Mason to prawdziwa legenda rockowej muzyki psychodelicznej oraz progresywnej. W 1965 r. był jednym z założycieli Pink Floyd. Grupa nagrała piętnaście albumów, które sprzedały się w łącznym nakładzie blisko 300 mln egz. Pink Floyd do dziś pozostaje inspiracją dla wielu młodych zespołów, a systematycznie wznawiane płyty grupy cieszą się niesłabnącym powodzeniem.

Do Polski artysta przyjedzie w ramach trasy „Nick Mason’s Saucerful Of Secrets”. Towarzyszyć mu będą cenieni muzycy: Gary Kemp (gitara i śpiew, Spandau Ballet), Lee Harris (gitara, Blockheads), Guy Pratt (bas, Pink Floyd) i Dom Beken (keyboards). Na program koncertu złożą się kompozycje z wczesnych płyt Pink Floyd. Możemy jednak z pewnością spodziewać się niespodzianek.

"Nie chcę w tej chwili zdradzać pełnego składu festiwalu. Atmosferę będziemy budować metodą Hitchcocka. Ufam, że ogłoszenie występu Masona było oczekiwanym wstrząsem. A niebawem podamy następne zespoły i wykonawców, którzy pojawią się na pierwszej edycji Summer Fog Festival" – dodaje Kubica.

Festiwal odbędzie się w dniu 27 lipca 2019 r. Karnety w cenie 279 zł i 299 zł dostępne na portalach: Eventim, Go Out i Bilety24.pl. Miejsce imprezy to Korty Legii, ul. Myśliwiecka 4A, Warszawa. Organizatorem Summer Fog Festival jest firma Kubica Production.

https://www.facebook.com/Summer-Fog-Festival-757898684587614/