Mark Guiliana wydaje nowy album

Dodano: 04.04.2019

Już w przyszłym tygodniu, 12 kwietnia ukaże się nowy album Marka Guiliany. Tytuł płyty - "Beat Music! Beat Music! Beat Music!" - trafnie oddaje jej zawartość.

Mark Guiliana zasłynął w ostatnim czasie przede wszystkim dzięki współpracy z Davidem Bowie, z którym nagrał ostatni album "Blackstar". Jednak ten perkusista i kompozytor, poza własnymi zespołami Mark Guiliana Jazz Quartet i Mark Guiliana's Beat Music, ma również na koncie kolaborację z takimi jazzowymi artystami, jak m.in. Avishai Cohen, Brad Mehldau czy Dave Douglas.

Nowy album bębniarza, "Beat Music! Beat Music! Beat Music!" przynosi dźwięki odmienne od większości krążków innych perkusistów i odzwierciedla ponowny zwrot Guiliany w kierunku muzyki elektronicznej. Zgodnie z postrzeganiem samego Guiliany, Beat Music nie jest zespołem, ale raczej społecznością. Nic dziwnego, że do nagrania nowego materiału, opartego na partiach perkusji, loopach i programowanych beatach zaprosił artystów z którymi przez lata współpracował pod szyldem Beat Music. Wśród nich są: basiści Chris Morrissey, Stu Brooks, Jonathan Maron i Tim Lefebvre, klawiszowcy Jason Lindner, BIGYUKI i Jeff Babko, twórcy muzyki elektronicznej Troy Zeigler i Steve Wall, ponadto Cole Whittle i Jeff Taylor, którzy nagrali sample z partiami głosu, wreszcie żona Guiliany, piosenkarka Gretchen Parlato i jego syn Marley.

"To prawdziwe szczęście posiadać moich ulubionych muzyków w gronie rodziny Beat Music. Udział ich wszystkich w moim nowym albumie był dla mnie bardzo ważny, to swoiste podsumowanie setek godzin koncertów, które zagraliśmy improwizując i odkrywając się nawzajem" - mówi Guiliana, choć na "Beat Music! Beat Music! Beat Music!" nie ma partii improwizowanych, które można znaleźć na wydanym w 2017 roku albumie "Jersey" wydanym pod szyldem Mark Guiliana Jazz Quartet, a całość materiału skomponował sam bębniarz.

Do odsłuchu trafiły trzy kompozycje z płyty:

 

 

 

Lista utworów:

1. Girl
2. Bones
3. Bud
4. Bullet
5. Home
6. Roast
7. Human
8. Bloom
9. Stream

Powiązane artykuły