Nowy album Chestera Thompsona

Dodano: 24.04.2019

Już 1 maja ukaże się "Steppin'" - najnowszy album Chestera Thompsona, znanego m.in ze współpracy z Frankiem Zappą, Genesis, Philem Collinsem, Steve Hackettem czy Bee Gees.

Okoliczności rejestracji płyty są bardzo ciekawe. Materiał został nagrany podczas wyprzedanych warsztatów master class organizowanych przez Sweetwater, przy udziale studentów oraz producenta i inżyniera dźwięku Marka Hornsby.

Warsztaty dotyczyły m.in. tematyki rozmieszczania mikrofonów oraz zbierania dźwięku w studio. Chester Thompson wraz ze swoim zespołem (Alphonso Johnson - bas, Joe Davidian - pianino, Tony Carpenter - instrumenty perkusyjne) zostali nagrani przez Hornsby'ego, który przebywał wraz ze studentami w pomieszczeniu kontrolnym i pracował na customowej konsolecie Neve 6. "Ich entuzjazm i wsparcie zdecydowanie robiły różnicę - mówi Mark Hornsby - Rozmowy ze studentami pomiędzy kolejnymi podejściami oraz możliwość zaangażowania ich w proces nagrań były dla mnie ogromnie pouczające".

Chester Thompson od wielu lat jest endorserem marki DW Drums. Album został nagrany na studyjnym zestawie DW Jazz Series Cherry / Gum, czyli bębnach z korpusami wykonanymi z eukaliptusowego rdzenia oraz zewnętrznych i wewnętrznych warstw drewna wiśniowego. Konfigurację uzupełniał customowy werbel Craviotto oraz syntezator perkusyjny Korg Wavedrum.

Chesterowi zależało, aby postprodukcja materiału była minimalna, a album maksymalnie oddawał charakter nagrań dokonanych na żywo: "Miks płyty jest surowy, co bardzo mi się podoba. Granie z żywymi ludźmi sprawia, że energia jest zupełnie inna. W Genesis nigdy nie graliśmy do ścieżek, dlatego nie było takich partii, których nie mógłbym potem odtworzyć na żywo z prawdziwym zespołem. Chciałem móc wykonywać je bez najmniejszych problemów."

Album "Steppin'" ukaże się 1 maja i będzie dostępny za pośrednictwem CD Baby.

foto: Erick Anderson

Quiz – Perkusyjne intro ze smakiem
1 / 12
Jeff Porcaro wykorzystał do tego rytmu słynny Purdie Shuffle oraz groove Johna Bonhama. Chodzi o rytm w piosence…
Dalej !