Nowy album Flying Colors w październiku

Dodano: 14.08.2019

Już w październiku ukaże się nowy album supergrupy Flying Colors, w składzie której gra Mike Portnoy. Można już zobaczyć pierwszy singiel zapowiadający płytę.

Trzeci krążek formacji będzie nosić tytuł "Third Degree" i ujrzy światło dzienne 4 października nakładem Mascot Label Group. W skład Flying Colors wchodzą Mike Portnoy (perkusja), Steve Morse (gitara), Neal Morse (klawisze), Dave LaRue (bas) i Casey McPherson (wokal).

Następca "Second Nature" z 2014 zostanie wydany w kilku formatach: CD, 2LP (niebieski, czarny i nakrapiany winyl), limited edition box set zawierający CD, 40 stronicową książeczkę ze zdjęciami, dwie podkładki i bonus disc z sześcioma utworami, a także w wersji elektronicznej i platformach streamingowych.

Mówi Mike Portnoy: "Każdy utwór przynosi mnóstwo radości dla uszu i każdy zabiera w małą podróż. "Third Degree" jest przy tym kompletną całością, podróżą niosącą radość od początku do końca. Między naszą piątką występuje wyjątkowa chemia. Stajemy się coraz lepsi, gdy coraz lepiej się ze sobą czujemy, a nasza muzyka staje się dojrzalsza. Nasza misja jest wciąż taka sama. Niezmiennie jesteśmy tą samą piątką gości, gdzie nasze zupełnie odmienne muzyczne osobowości i doświadczenia łączą się w wielkim tyglu przynosząc przystępną, melodyjną, głęboką i kolorową muzykę. To zawsze było celem naszego zespołu i myślę, że za każdym razem udawało nam się go osiągnąć."

"Ośmielę się powiedzieć - dodaje Steve Morse - że tym razem jako zespół eksplorujemy nowe terytoria. Zawsze robiliśmy muzykę, która sprawiała nam radość i dobrze brzmiała, zamiast zamartwiać się jak krytycy albo dyrektorzy programowi ją przyjmą. To przekłada się na najlepszą muzykę."

Album zapowiada pierwszy singiel "More", do którego powstał teledysk.

 

 

Lista utworów:

1. The Loss Inside
2. More
3. Cadence
4. Guardian
5. Last Train Home
6. Geronimo
7. You Are Not Alone
8. Love Letter
9. Crawl

Deluxe CD Bonus Disc

1. Waiting For The Sun (Bonus Track)
2. Geronimo (Alternate Instrumental Version)
3. You Are Not Alone (Alternate Instrumental Version)
4. Love Letter (Alternate Instrumental Version)
5. Last Train Home (Alternate Instrumental Version)
6. Crawl (Alternate Instrumental Version)

Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !