Istanbul Agop prezentuje serię Xist Dry Dark

Dodano: 04.09.2019

Firma Istanbul Agop rozszerzyła ofertę linii talerzy Xist o nową serię - Dry Dark.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Jak informuje Istanbul Agop, talerze Xist Dry Dark powstały jako "pomost między brzmieniem akustycznym i organicznym a elektronicznym". Zgodnie z założeniem projektantów, blachy wchodzące w skład tej wieloelementowej serii mogą zostać wykorzystane zarówno jako pojedyncze modele uzupełniające zestaw użytkownika, albo w całych kombinacjach.

Talerze Xist Dry Dark charakteryzują się niewielką grubością oraz skoncentrowanym atakiem z ciemnym i szybko zanikającym wybrzmieniem. Pojedynczo prezentują szeroką rozpiętość brzmieniową z organicznymi, ciemnymi tonami, które - zgodnie z założeniami - nie przysłonią pozostałych instrumentów. Połączenie ich w zestaw przyniesie unikalny, nowoczesny i syntetyczny perkusyjny sound. Blachy Xist Dry Dark sprawdzą się w wielu gatunkach, przede wszystkim w jazzie, od tradycyjnego do nowoczesnego i progresywnego oraz muzyce opartej na syntetycznych podkładach.

W skład serii Istanbul Agop Xist Dry Dark wchodzą:

Flat Ride 20" - głośny i ciemny ze skoncentrowanym atakiem i szybkim wybrzmieniem.

Ride 19" - suchy, dobrze zdefiniowany atak z bardzo muzycznym wybrzmieniem i barwą typu mellow crash. Podobny do brzmień klasycznego breakbeatu, świetnie sprawdzi się szczególnie w jazzie.

Crash 13", 17" i 20" - cienkie jak papier z eksplodującym atakiem i szybkim wybrzmieniem. Sprawdzą się także jako crashe typu stack, a rozmiary 13" i 17" również jako stacki hi-hata albo alternatywny dolny talerz hi-hata.

Splash 10" - cienki z szybkim atakiem i wybrzmieniem. Sprawdzi się także jako splash typu stack, stack hi-hata albo alternatywny dolny talerz hi-hata.

Hi-Hat 10", 13" i 17" - skoncentrowane i ciemne ze żwawym atakiem. Mogą pełnić rolę dodatkowego splasha Dry Dark (10") lub crasha (13" i 17") albo zostać zestawione ze splashem i crashami, które występowałby jako dolne talerze. W przypadku rozdzielenia, dolny talerz hi-hata może pełnić rolę alternatywnej podkładki pod stacka (10"), dzwonka akcentowego (10" i 13") oraz małego, lekkiego ride lub dzwonka efektowego (17").

 

 

 

 

https://istanbulcymbals.com

Powiązane artykuły
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.