Istanbul Agop prezentuje serię Xist Dry Dark

Dodano: 04.09.2019

Firma Istanbul Agop rozszerzyła ofertę linii talerzy Xist o nową serię - Dry Dark.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Jak informuje Istanbul Agop, talerze Xist Dry Dark powstały jako "pomost między brzmieniem akustycznym i organicznym a elektronicznym". Zgodnie z założeniem projektantów, blachy wchodzące w skład tej wieloelementowej serii mogą zostać wykorzystane zarówno jako pojedyncze modele uzupełniające zestaw użytkownika, albo w całych kombinacjach.

Talerze Xist Dry Dark charakteryzują się niewielką grubością oraz skoncentrowanym atakiem z ciemnym i szybko zanikającym wybrzmieniem. Pojedynczo prezentują szeroką rozpiętość brzmieniową z organicznymi, ciemnymi tonami, które - zgodnie z założeniami - nie przysłonią pozostałych instrumentów. Połączenie ich w zestaw przyniesie unikalny, nowoczesny i syntetyczny perkusyjny sound. Blachy Xist Dry Dark sprawdzą się w wielu gatunkach, przede wszystkim w jazzie, od tradycyjnego do nowoczesnego i progresywnego oraz muzyce opartej na syntetycznych podkładach.

W skład serii Istanbul Agop Xist Dry Dark wchodzą:

Flat Ride 20" - głośny i ciemny ze skoncentrowanym atakiem i szybkim wybrzmieniem.

Ride 19" - suchy, dobrze zdefiniowany atak z bardzo muzycznym wybrzmieniem i barwą typu mellow crash. Podobny do brzmień klasycznego breakbeatu, świetnie sprawdzi się szczególnie w jazzie.

Crash 13", 17" i 20" - cienkie jak papier z eksplodującym atakiem i szybkim wybrzmieniem. Sprawdzą się także jako crashe typu stack, a rozmiary 13" i 17" również jako stacki hi-hata albo alternatywny dolny talerz hi-hata.

Splash 10" - cienki z szybkim atakiem i wybrzmieniem. Sprawdzi się także jako splash typu stack, stack hi-hata albo alternatywny dolny talerz hi-hata.

Hi-Hat 10", 13" i 17" - skoncentrowane i ciemne ze żwawym atakiem. Mogą pełnić rolę dodatkowego splasha Dry Dark (10") lub crasha (13" i 17") albo zostać zestawione ze splashem i crashami, które występowałby jako dolne talerze. W przypadku rozdzielenia, dolny talerz hi-hata może pełnić rolę alternatywnej podkładki pod stacka (10"), dzwonka akcentowego (10" i 13") oraz małego, lekkiego ride lub dzwonka efektowego (17").

 

 

 

 

https://istanbulcymbals.com

Quiz - MORE REMO
1 / 12
Jak nazywają się naciągi do cichego grania?
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"