Pierwsza jesienna nowość!

Dodano: 17.10.2022
Autor: Magazyn Perkusista

Jeden z najważniejszych tureckich producentów, kolejny raz udowadnia, że nie ogląda się na innych. Wręcz przeciwnie, samemu wytycza drogę i rozszerza swoja ofertę, tym razem o blachy XIST DRY DARK BRILLIANT.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Istanbul AGOP znany jest w wielu odważnych projektów, których najważniejszą cechą jest użyteczność. Tak było w przypadku XIST Dry Dark. Blachy mają nie tylko niesamowicie oryginalny wygląd, ale też brzmią niezwykle charakterystycznie. Agop postanowił iść za ciosem i stworzył kolejną odsłonę serii, tym razem w wersji polerowanej czyli brilliant.

Atrakcyjna rodzina XIST

Blachy z rodziny XIST to obecnie jedna z najlepszych ofert na rynku w przedziale blach wykonanych z brązu B20. Istanbul Agop dba o staranność wykonania talerzy oraz sporą - jak na produkty wykonywane „turecką metoda” – powtarzalność. A to wszystko w konkurencyjnej cenie, w stosunku do podobnych talerzy tzw. Wielkiej Czwórki (Meinl, Paiste, Sabian, Zildjian) i to często o dobre kilkaset złotych. Pierwszym rozszerzeniem spectrum brzmieniowego XIST były blachy ION (w wersji zwykłej i dark), a kolejnym właśnie Dry Dark z charakterystycznymi wypukłościami. Wyjściowymi blachami w rodzinie XIST są wersje tradycyjne i błyszczące. 

Czym są XIST Dry Dark Brilliant?

Są to dość elastyczne talerze z typowymi dla Dry Dark bąblami, czyli śladami bardzo mocnego kucia. Nazwa może być określana mianem oksymoronu, ale pierwsze dwa człony nawiązują do typu serii oraz charakteru brzmienia, natomiast Brilliant to nic innego jak rodzaj wykonania. Mamy więc lśniące talerze (widać na zdjęciach) w ciemnym charakterze, chociaż nie aż tak, jak to było w przypadku samego Dry Dark.

Istanbul Agop wprowadza następujące modele:

  • Hi-hat - 15” i 17”
  • Crash - 19”, 21” i 22”

Warto zaznaczyć, że hi-haty (głównie 17”) to talerze, które również rewelacyjnie sprawdzą się jako crash (góra) oraz ride (dolny talerz).

Istanbul Agop w Polsce

Wyłącznym dystrybutorem talerzy Istanbul Agop w Polsce jest firma Silesia Music Center z małopolskich Kęt. Oficjalnymi perkusistami korzystającymi z talerzy są, m.in. Michał „Dimon” Jastrzębski, Marcin Jahr, Łukasz Kumański, Łukasz „Icanraz” Sarnacki czy Krzysztof Gradziuk.

Śledź Istanbul Agop w mediach:

Profil producenta – >>Facebook<<

Polski - >>Instagram<<

Quiz – Pieśń o Rolandzie
1 / 12
Na rozgrzewkę – Roland to firma, która została założona w latach 70 w:
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"