Istanbul Agop Xist Dry Dark 22" crash i ride

Dodano: 14.02.2020
Autor: Szymon Kubicki

Dobrze przyjęta, ubiegłoroczna seria Istanbul Agop Xist Dry Dark powiększyła się o dwa nowe modele - crash i ride w rozmiarze 22".

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Przypomnijmy, że wykonane z brązu B20 i ręcznie młotkowane talerze Xist Dry Dark, które firma Istanbul Agop wprowadziła do oferty we wrześniu ubiegłego roku, charakteryzują się niewielką grubością oraz skoncentrowanym atakiem z ciemnym i szybko zanikającym wybrzmieniem. Pojedynczo prezentują szeroką rozpiętość brzmieniową z organicznymi, ciemnymi tonami, które - zgodnie z założeniami - nie przysłonią pozostałych instrumentów. Połączenie ich w zestaw przyniesie unikalny, nowoczesny i syntetyczny perkusyjny sound. Blachy Xist Dry Dark sprawdzą się w wielu gatunkach, przede wszystkim w jazzie, od tradycyjnego do nowoczesnego i progresywnego oraz muzyce opartej na syntetycznych podkładach.

Seria powiększyła się o dwa nowe, zaprezentowane na targach NAMM 2020, największe modele talerzy 22" Xist Dry Dark Crash (po lewej) oraz 22" Xist Dry Dark Ride (po prawej).

 

https://istanbulcymbals.com/

foto: Maciej Nowak

Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.