Nowa koncertówka The Neal Morse Band

Dodano: 10.12.2019

Formacja The Neal Morse Band zapowiedziała na marzec premierę najnowszego albumu koncertowego, który będzie nosić tytuł "The Great Adventour - Live in Brno 2019".

"The Great Adventour - Live in Brno 2019" ukaże się 6 marca 2020 roku. The Neal Morse Band, w składzie Neal Morse (wokal, klawisze, gitary), Mike Portnoy (perkusja, wokal), Randy George (bas), Bill Hubauer (klawisze, wokal) i Eric Gillette (gitary, wokal) powrócił pod skrzydła wytwórni InsideOut Music i właśnie jej nakładem światło dzienne ujrzy najnowsza koncertówka.

"Wraz z zespołem cieszymy się z powrotu do naszych przyjaciół z InsideOut - mówi Neal Morse - To wspaniali ludzie i jestem pewny, że nasza współpraca będzie równie owocna jak wcześniej". "Neala i InsideOut Music łączy długa historia, i jesteśmy gotowi na jej kontynuowanie wraz z jednym z najważniejszych prog rockowych zespołów naszej generacji" - dodaje prezes wytwórni, Thomas Waber.

W styczniu 2019 roku The Neal Morse Band wydał nowy album studyjny "The Great Adventure", który wkrótce potem był promowany na koncertach. Zapis jednego z nich - zarejestrowany w czeskim Brnie - znajdzie się na nowej koncertówce. Podczas występu zespół odegrał materiał z "The Great Adventure" w całości i zakończył wieczór kompozycją "The Great Medley", na którą złożyły się fragmenty utworów pochodzących z solowej twórczości Morse'a, a także z każdego z albumów The Neal Morse Band. "To był nasz pierwszy koncert w Czechach, a miejsce, gdzie graliśmy cechowało się innym klimatem i wyglądem. Także publiczność była bardzo energiczna - spodobała im się nasza muzyka!" - mówi Randy George.

"The Great Adventour - Live in Brno 2019" ukaże się jako 2CD + 2Blu-ray digipak i będzie zawierać również dwa dokumenty opowiadające o amerykańskiej i europejskiej trasie formacji, a także oficjalne teledyski do singli pochodzących z "The Great Adventure".

Lista utworów:

01. Intro
02. Overture
03. The Dream Isn't Over
04. Welcome To The World
05. A Momentary Change
06. Dark Melody
07. I Got To Run
08. To The River
09. The Great Adventure
10. Venture In Black
11. Hey Ho Let's Go
12. Beyond The Borders
13. Overture 2
14. Long Ago
15. Child Of Wonder
16. The Dream Continues
17. Fighting With Destiny
18. Vanity Fair
19. Welcome To The World 2
20. The Element Of Fear
21. The Great Despair
22. Freedom Calling
23. A Love That Never Dies
24. The Great Medley [Encore]

Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !