Vox Telstar powraca!

Dodano: 15.01.2020
Autor: Szymon Kubicki

Firma Vox przywraca do życia ikoniczny zestaw Telstar sięgający korzeniami lat '60 i charakteryzujący się m.in. unikalnym wyglądem bębna basowego.

Eliptyczny bęben basowy, który po raz pierwszy zaprezentowała firma Trixon w zestawie Speedfire do dziś zadziwia swoim niecodziennym wyglądem. Bębny Trixon, od 1967 roku produkowane we współpracy z firmą Vox i sprzedawane pod jej nazwą, nie odniosły jednak spektakularnego sukcesu. Na bębnach Trixon grali m.in. Buddy Rich i Ringo Starr (ze standardowym bębnem basowym) i kto wie, jak potoczyłaby się historia, gdyby Ringo pojawił się w przełomowym programie The Ed Sullivan Show, który niebotycznie wywindował popularność Beatlesów (a przy okazji bębnów Ludwig) w Stanach Zjednoczonych, za zestawem Trixon Speedfire.

Najnowszy Vox Telstar 2020, który trafi do sprzedaży w limitowanym nakładzie, jest nowoczesną odsłoną kultowych bębnów z lat '60 i ma charakteryzować się nie tylko vintage'owym wyglądem, ale również klasycznym brzmieniem retro. A przy okazji pozwolić na zaoszczędzenie pieniędzy entuzjastom oryginalnej wersji, która na rynku wtórnym osiąga zawrotne ceny. Telstar 2020 został przygotowany dla Vox przez japońską firmę Sakae Osaka Heritage i charakteryzuje się między innymi kultowym, eliptycznym bębnem basowym oraz srebrnym wykończeniem w stylu krokodylej skóry.

Unikalny bęben basowy zestawu Telstar produkuje inny dźwięk w zależności od miejsca ustawienia pedału, co ma zapewnić większą wszechstronność. Takie było zresztą pierwotne założenia projektantów Trixona, którzy zastanawiali się jaki efekt można osiągnąć stosując dwa bębny basowe o różnych rozmiarach zamiast jednego. Bęben basowy zestawu Vox Telstar 2020 cechuje się oryginalnym rozmiarem 18″+12″ x 13″, a naciągi zostały wykonane przez Remo. Bęben posiada również mocowanie tomu lub talerza.

Pozostałe elementy zestawu Vox Telstar 2020 to: tom (13" x 7,5″), werbel (14″ x 5″) oraz floor tom (16″ x 15,5″) - wszystkie z białymi powlekanymi naciągami (poza przeźroczystym, dolnym naciągiem werbla), a także statyw do hi-hatu i pod werbel oraz stopa perkusyjna.

 

https://voxamps.com/

Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !