Neil Peart narratorem filmu Growth Rings

Dodano: 25.06.2020

Do sieci trafił krótki film "Growth Rings", stworzony przez Edge Factor we współpracy z firmą DW, którego współscenarzystą i narratorem jest Neil Peart.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

W 2015 roku, kiedy Drum Workshop Inc. (DW) rozpoczął współpracę z Edge Factor przy tworzeniu filmu dokumentalnego "Masters of Resonance", Neil Peart przygotowywał się w studio Drum Channel do ostatniej trasy Rush, R40. Przypadkowe spotkanie między scenarzystą i producentem filmu, Kanadyjczykiem Jeremym Boutem i Peartem, zaowocowało krótkim filmem "Growth Rings". Film, napisany i opowiadany przez legendarnego perkusistę i mistrza słowa, jest kroniką prezentującą znaczenie muzyki w kontekście kluczowych momentów życiowych i kamieni milowych w historii.

Od czasu cichej premiery 12 czerwca 2020 r. ta żywa i przemyślana refleksja na temat znaczenia muzyki dotarła do wielu ludzi i szybko stała się internetową sensacją. Jej wyważony ton rezonuje w świecie pełnym niepewności i wyzwań, a Peart przypomina wszystkim, że muzyka jest "pogodą swoich czasów" ucieleśniającą "nastroje i ruchy, które nadały jej kontekst", podobnie jak pierścienie wzrostu drzewa. Peart kontynuuje: "muzyka ma moc zbliżania ludzi, inspirowania i umacniania ich wspólnych przekonań”.

 

Scott Donnell, wiceprezes ds. Marketingu DW Drums, komentuje: "Ten projekt powstał z miłości. To inspirujący przekaz, który znaczy tak wiele dla tak wielu ludzi w tych niespokojnych czasach. Neil był prawdziwym Zaklinaczem Słowa."

"Profesor perkusji", znany ze swojej drobiazgowej i skomplikowanej gry na bębnach, był także głównym twórcą tekstów i konceptów stojących za albumami Rush, biegłym we wplataniu swoich filozoficznych przemyśleń do utworów grupy. Jak zapewniają producenci "Growth Rings", spostrzegawcze słowa tego krótkiego filmu, podobnie jak wiele tekstów piosenek Pearta, "będą odmierzać epoki naszego życia" i "rozbrzmiewać w nas w tych ciężkich czasach."

Neil Peart zmarł w styczniu 2020 roku, po długiej walce z rakiem, co wywołało wielkie poruszenie świata muzycznego i perkusyjnej społeczności. Dziedzictwo Pearta, uważanego za jednego z najlepszych perkusistów rockowych wszech czasów, wciąż odbija się echem w życiu ludzi, ponieważ, jak mówi w filmie, "kiedy znajdziesz ten szczególny cel, rzecz, którą stworzyłeś, twoja sztuka zapuści korzenie".

Dokument "Masters Of Resonance":

 

QUIZ - Perkusyjny omnibus
1 / 18
Na okładce Perkusisty wystąpiła kiedyś razem trójka wspaniałych polskich perkusistów, byli nimi…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"