Dwóch uznanych perkusistów założyło zespół

Dodano: 16.12.2020
Autor: Szymon Kubicki

Perkusista Soundgarden i Pearl Jam, Matt Cameron oraz bębniarz Foo Fighters, Taylor Hawkins prezentują dwa utwory nowego, wspólnego projektu Nighttime Boogie Association.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Matt Cameron i Taylor Hawkins powołali do życia wspólny projekt już w 2019 roku, ale liczne zobowiązania w macierzystych zespołach zmusiły ich do odłożenia prac nad materiałem. Grafiki zwolnione w związku z pandemią umożliwiły im powrót do planów. Dwie premierowe kompozycje Nighttime Boogie Association "Long In The Tooth" i "The Path We’re On" zostały napisane, nagrane i wyprodukowane przez dwójkę muzyków i ukazały się w postaci singla nakładem ich własnej wytwórni Keep It Trippy Records.

Muzykę i tekst do "The Path We’re On" napisał Matt Cameron, który zagrał na perkusji i gitarze oraz zaśpiewał. Perkusyjne intro, główna linia wokalna oraz partia klawiszy to zasługa Taylora Hawkinsa. W utworze gościnnie wystąpili Buzz Osborne (gitara) i Steven McDonald (bas) z formacji Melvins. Do kompozycji powstał teledysk:

 

W "Long In The Tooth", Matt Cameron odpowiada za muzykę oraz partie gitary, basu i automatu perkusyjnego. Taylor Hawkins stworzył tekst i nagrał główne partie śpiewu, perkusji, instrumentów perkusyjnych i klawiszy.

 

Utwory zostały nagrane, wyprodukowane i zmiksowane w wielu miejscach w Stanach Zjednoczonych. Inżynierami dźwięku byli Toshi Kasai, John Lousteau, Nathan Yaccino, Matt Cameron i Oliver Roman, nagrań dokonano w Studio 606, Made in the Seventies, The Ballard Baitshop, Sound of Siren oraz garażu Matta Camerona. Brandon Bell zmiksował piosenki w The Cabins Studio w Nashville a Pete Lyman dokonał masteringu w Infrasonic Sound w Los Angeles.

Zdjęcie główne: Romana Makówka

Quiz – Yamaha (You’re My Soul)
1 / 12
Yamaha produkuje bębny od roku…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Tylko teraz:
Promocja na start: 1 miesiąc za 1 zł!