Dream Theater, Megadeth bohaterami serii komiksów?

Dodano: 02.02.2021
Autor: Staszek Piotrowski

Na amerykańskim rynku zadebiutują wkrótce nowe zeszyty z serii "Dark Nights: Death Metal". Tym razem do współpracy zaproszono największe gwiazdy światowego metalu. Zobacz, jak znani perkusiści odnaleźli się w roli komiksowych superbohaterów.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

16 czerwca 2020 do sprzedaży w USA trafiło łącznie 14 premierowych komiksów DC Comics, w tym kilka związanych z Batmanem, na czele z długo wyczekiwanym "Dark Nights: Death Metal #1". Pozycja zyskała ogromną popularność wśród fanów gatunku i szybko doczekała się kontynuacji.

Dream Theater, Ghost, Opeth, Sepultura i inni bohaterami serii komiksów

"Dark Nights: Death Metal" to limitowana seria crossoverów od DC Comics stworzona przez Scotta Snydera i Grega Capullo. Pierwszy numer ukazał się 16 czerwca 2020 roku, a siódmy i jak dotąd ostatni, 5 stycznia 2021. Seria jest kontynuacją "Dark Nights: Metal" z 2017 roku.

1 lutego 2021 roku wydawca popularnej serii potwierdził współpracę z siedmioma najbardziej znanymi metalowymi zespołami. Wydania specjalne prócz unikatowej okładki opatrzone będą wstępem od zespołu oraz będą zawierać wywiad na wyłączność.

My jak zawsze będziemy przyglądać się jak wyjdą tacy muzycy jak Dirk Verbeuren, Mike Mangini czy Eloy Casagrande. Czy rysownicy pokuszą się o dobre oddanie zestawów perkusyjnych? Wiemy przecież jak to wygląda zazwyczaj w filmach animowanych.

Lista kolejnych zeszytów i twórców ich okładek prezentuje się następująco:

1. Megadeth - okładka: Juanjo Guarnido
2. Ghost - okładka: Werther Dell 'Edera
3. Lacuna Coil - okładka: Timpano / Antonio Fuso
4. Opeth - okładka: Mathieu Lauffray
5. Sepultura - okładka: Albuquerque / Pedro Mauro
6. Dream Theater - okładka: Santi Casas
7. Ozzy Osbourne - okładka: Marco Mastrazzo

Wydarzenie z serii "Dark Knights: Death Metal - Band Edition" rozpocznie się w marcu w 13 krajach na całym świecie i będzie trwało przez cały 2021 rok.

Warto wspomnieć, że w ramach ubiegłorocznej promocji "Dark Nights: Death Metal" Scotta Snydera i Grega Capullo DC Comics udostępniło muzyczny zwiastun wykorzystujący utwór "Warship My Wreck" Marilyna Mansona.

Źródło: https://www.dccomics.com

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.