Perkusista Rainbow i Black Sabbath z Czarcim Kopytem

Dodano: 28.03.2021

Grono użytkowników polskiej stopki Czarcie Kopyto powiększyło się o kolejnego świetnego muzyka. Tym razem mamy przyjemność przedstawić perkusistę prawdziwych legend rocka.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Marka Czarciego Kopyta przyciąga perkusistów nie tylko z tzw. ekstremalnej strony muzycznej. Wraz z wytrzymałością i precyzją stopki, idzie także niesamowicie ważne czucie i komfort gry.
Po przeprowadzeniu testów i sprawdzeniu możliwości sprzętu, wielkim zainteresowaniem wykazał się bębniarz spod znaku hard & heavy Bobby Rondinelli, dla którego gra nogami jest niezwykle ważna i należy do jednych z jego znaków rozpoznawczych.

Bobby Rondinelli związany jest z szeroko pojętym hard rockiem. Popularność zdobył grą w Rainbow, legendarnej formacji Ritchiego Blackmore’a, zajmując miejsce mistrza Cozy’ego Powella. Z zespołem zarejestrował dwa studyjne albumy i kilka wydań koncertowych.
Na początku lat 90 dołączył oficjalnie do Black Sabbath, gdzie nagrał album studyjny oraz koncertowy. Z legendą hard rocka wystąpił także na koncertach w Polsce, podczas których imponował fenomenalnym solo.
W swoim dorobku ma także wieloletnią współpracę z Blue Öyster Cult, a ostatnimi laty z jego usług korzystał regularnie wirtuoz gitary Axel Rudi Pell.
Bobby ma na swoim koncie również płyty z Quiet Riot, Doro czy The Lizards, a także albumy sygnowane własnym nazwiskiem.

Nietuzinkowe partie bębnów Bobby’ego na przykładzie jego pracy w Black Sabbath.

 

Styl perkusyjny Bobby’ego wydaje się być stworzony do Czarciego Kopyta. Muzyk może pochwalić się świetną pracą nóg, zarówno w wersji pojedynczej jak i podwójnych przebiegów. Muzyk posiada świetne wyszkolenie techniczne, które idzie w parze z rewelacyjnym wyczuciem i groovem. Nieobce są mu podziały nieparzyste, które potrafi grać z tak ważną umiejętnością płynności.

Bobby Rondinelli jest również oficjalnym perkusistą marki Paiste.

Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Powiązane artykuły
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.