Charlie Watts nie pojedzie w trasę po USA z The Rolling Stones

Dodano: 05.08.2021

Perkusista The Rolling Stones musiał przejść pilną operację i jego obecny stan zdrowia nie pozwala mu wyruszyć w zaplanowaną trasę No Filter, jednak przekładana już wcześniej trasa dojdzie do skutku. Kto zastąpi Charliego?

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Charlie Watts, gra w The Rolling Stones od 1963 roku, a niedawno skończył 80 lat. Ciężko wyobrazić sobie kogoś innego na jego stołku za bębnami, a jednak...
Podczas rutynowych badań, u Charliego został wykryty problem zdrowotny i konieczna była natychmiastowa operacja. Cały zabieg przeszedł pomyślnie, ale teraz czeka go długi okres powrotu do zdrowia.

Trasa No Filter była planowana na 2020 rok, jednak z powodu pandemicznych obostrzeń, musiała zostać przełożona na 2021. Przygotowania do trasy trwają, próby zaraz się zaczynają, ale stan Charliego nie pozwala mu zasiąść za perkusją. Stonesi nie chcieli odwoływać, ani kolejny raz przekładać trasy, dlatego Charlie poprosił swojego dobrego kolegę po fachu, Steve'a Jordana, o zastąpienie go na tej trasie.

Steve ma niesamowite doświadczenie, które zdobywał jako muzyk sesyjny i nie tylko. Występował i nagrywał z takimi osobistościami jak: B.B.King, Bob Dylan, Neil Young, Don Henley, Eric Clapton, Bruce Springsteen, Bonnie Tyler, Aretha Franklin i wielu, wielu innych.
Wyznał, że to dla niego wielki zaszczyt, móc zastępować Charliego i dodał:"Nikt nie będzie bardziej szczęśliwy ode mnie, kiedy Charlie przyjdzie i powie, że jednak może jechać.".

Dobrze wróży to, że Charliemu dopisuje dobry humor, co widać po wypowiedzi w oficjalnym oświadczeniu, gdzie śmieje się ze swojego kiepskiego wyczucia czasu, co mu się nigdy nie zdarza.

Miejmy nadzieję, że Charlie szybko wróci do zdrowia i formy, bo już w przyszłym roku - The Rolling Stones będą obchodzić 60-lecie!

 
Foto: Rob Shanahan / (https://www.gretschdrums.com/artists/charlie-watts)

Quiz – Pieśń o Rolandzie
1 / 12
Na rozgrzewkę – Roland to firma, która została założona w latach 70 w:
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"