Esencjonalny obóz perkusyjny w Chorzowie

Dodano: 18.03.2024
Autor: Magazyn Perkusista

Cztery dni intensywnego wycisku perkusyjnego w niesamowitym miejscu, które dodatkowo inspiruje do działania!

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Wielodniowe obozy perkusyjne są efektywną formą szkolenia, która pozwala na ułożenie swojej ścieżki w rozwoju gry na bębnach. Masz czas na to, żeby dopasować odpowiedni kierunek pasujący do warunków w jakich poruszasz się na co dzień, a także do własnych cech charakteru, które wpływają na podejście do gry na zestawie. Prześledźmy najważniejsze wątki czerwcowego wydarzenia.

Kim jest organizator - Drumsetpro School?

Doświadczona placówka edukacyjna z wieloletnim stażem. Laureat Polskich Nagród Perkusyjnych. Częsty organizator spotkań z mistrzami perkusji z Polski, ale nie tylko, czego przykładem może być kilkudniowy obóz perkusyjny z Derekiem Roddym lub wieczór z perkusistą Michaela Jacksona Johnem JR Robinsonem. Wszystkie wydarzenia charakteryzowały się świetną organizacją. Jest to jedna z bardziej rozpoznawalnych szkół perkusyjnych w Polsce.

Spotkanie z Craigiem Blundellem to konsekwencja rozwijającej się owocnej współpracy obu stron na przestrzeni lat.

Wszystkie informacje na temat obozu z Craigiem Blundellem uzyskasz pod niniejszym linkiem:

DRUMCAMP

Kompetencje Craiga Blundella?

Olbrzymie! Brytyjski perkusista, operujący na wielu polach aktywności. Przez wiele lat był oficjalnym reprezentantem firmy Roland, co obligowało go do kompleksowego ujęcia stylistyk muzycznych, a także umiejętności współpracy z elektroniką. Artysta, któremu zaufały marki perkusyjne czyniąc go tzw. endorserem, chodzi tu głównie o firmy Mapex oraz Paiste. Brał udział w wielu sesjach nagraniowych, głównie w klimatach rocka progresywnego, który znany jest ze swojej złożoności, będąc jedną z bardziej złożonych technicznie stylistyk perkusyjnych. To przekłada się także na pracę sceniczną, czyli kulturę pracy w trasie, systematyczność, a także perfekcyjne gospodarowanie czasem. Piekielnie wymagający Steven Wilson (znany z Porcupine Tree), charyzmatyczny Fish (znany z Marillion), czy też nietuzinkowy Steve Hackett (znany z Genesis), to artyści, którzy korzystają z umiejętności perkusisty.

Craig prowadził zajęcia w Polsce w zeszłym roku, a także był głównym wykładowcą w jednym z najdłużej funkcjonujących w Polsce cykli szkoleń „Integration and Groove” w Błażowej.

Strona domowa Craiga Blundella

CRAIG BLUNDELL

Jak będzie wyglądać drumcamp?

Impreza odbędzie się w dniach 10-13 czerwca w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Na uczestników czeka sowity wycisk przez sześć godzin dziennie (!). Praca w oparciu o autorskie materiały szkoleniowe Craiga Blundella, które pozwalają na pracę w grupie o dużym rozstrzale zaawansowania. Ważnym elementem jest integracja i przełamywanie słabości, także budowanie śmiałości w prezentacji swojej gry przed innymi perkusistami. Wielkie znaczenie ma wręcz perfekcyjna metodyka pracy Craiga, który rewelacyjnie doradzi, jak zarządzać czasem w ćwiczeniach.

Organizator zapewnia komfortowe warunki pracy w postaci ciepłego posiłku, przekąsek i napojów, sprzętu szkoleniowego. Wszystkie informacje, łącznie z propozycjami zakwaterowania, znajdują się w linku zamieszczonym powyżej.

Nie wolno zapomnieć o miejscu, w którym odbędzie się szkolenie. Pomijając wygodną pod kątem komunikacyjnym lokalizację, same Planetarium Śląskie dodaje całemu wydarzeniu niezwykłej powagi i elegancji.

Będzie to drugi w Polsce tak kompleksowo zorganizowany obóz perkusyjny, dlatego…

PERKUSISTA POLECA! 

Współpracują:

Planetarium – Śląski Park Nauki

Gewa Drums

PAISTE Cymbals

Szynówka – Bistro Cafe

Centrum Ratownictwa i Bezpieczeństwa

Natur Planet

On Lemon

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.