Jesienne Neckbreaker's Ball IV

Dodano: 15.04.2011

Metalowy fest Neckbreaker's Ball IV w wyjątkowo mocnym składzie odbędzie się w warszawskim klubie Progresja w czwartek, 17 listopada. Wystąpią m.in.: Dark Tranquillity, Eluveitie oraz Death Angel.

Obłędny metalowy bal na złamanie karku, który odbędzie się w warszawskim klubie Progresja 17 listopada to jedyny polski przystanek jesiennej europejskiej trasy Neckbreaker's Ball IV. Co ciekawe udział w tym europejskim potwierdziły takie zespoły jak Dark Tranquillity (Szwecja), Eluveitie (Szwajcaria), Death Angel (Stany Zjednoczone), Varg (Niemcy), Mercenary (Dania), Omnium Gatherum (Finlandia).

Dark Tranquillity to legendarni współtwórcy tzw. szkoły goeteborgskiej melodyjnego death metalu. Ostatni raz zagrali w Polsce w 2002 r., a więc ich jedyny występ u nas w ramach Neckbreaker's Ball IV będzie wielkim rarytasem, na który już szykują się tłumy fanów. Ostatnim wydawnictwem zespołu, jakie pojawiło się na rynku, jest płyta pt. "We Are the Void" z początku 2010 r.

Po kilku odwiedzinach naszego kraju w 2010 r. dla Helwetów z Eluveitie będzie to jedyny w 2011 r. występ w Polsce, gdzie są bardzo lubiani i zawsze niecierpliwie oczekiwani. Świetny folk death metal z użyciem bogatego instrumentarium, w którym poza ekwipunkiem typowym dla ciężkiego rocka znajdują się m.in. dudy, flety i lira korbowa stawia Eluveitie pośród mistrzów gatunku. Z najnowszej płyty - "Everything Remains As It Never Was" z początku 2010 r. - pochodzi utwór pt. "Thousandfold" opatrzony teledyskiem, zdjęcia do którego kręcono w Polsce, w okolicach Opola.

[youtube:www.youtube.com/watch?v=kb8WGig0MLU]

Neckbreaker's Ball IV
czwartek 17 listopada 2011

Progresja, ul. Sylwestra Kaliskiego 15a, 01-476 Warszawa
wstęp: 17:00, start: 18:00

bilety: 99 PLN w przedsprzedaży, 120 PLN w dniu koncertu.

Dostępne będą w sieci Eventim i ich placówkach w całej Polsce oraz w Media Markt, Saturnie, EMPiKach, a także w klubie Progresja.