Kilka słów prawdy o talerzach

Dodano: 03.04.2019
Autor: Maciej Nowak

O ile w temacie bębnów mamy kilka warsztatów zajmujących się obróbką drewna w takiej formie, to z blachami w Polsce zawsze było cienko.

Wiedza opiera się na informacjach dostarczanych od fabryk i ciężko znaleźć prawdziwych ekspertów w tej dziedzinie. Nasza redakcja na szczęście miała okazję zwiedzić czołowe fabryki na świecie, a nawet zajrzeć do drobniejszych tureckich rzemieślników.

Dobór blach opiera się o dwa główne czynniki: styl muzyczny oraz budżet. Do tego dochodzi trzeci związany z obsługą klienta. Podobnie, jak w przypadku bębnów bardzo duże znaczenie ma czysta sympatia do danej marki, przez co będziemy szukać rozwiązań w jednej konkretnej firmie. W dyskusjach internetowych słychać nierzadko różnej maści argumenty o wyższości jednej marki nad drugą, podczas, gdy faktycznie atrybuty talerzy w dużej mierze pokrywają się z racji czysto fizycznych aspektów ich budowy. Innymi słowy – mało w której dziedzinie perkusyjnego sprzętu jesteśmy bombardowani takim stekiem bzdur jak w przypadku talerzy. Niestety, zdarza się, że niektórzy sprzedawcy powielają te dziwne historie. Czy robią to celowo, czy też z racji faktycznej niewiedzy pozostawimy bez oceny.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.