Kilka słów prawdy o talerzach

Dodano: 03.04.2019
Autor: Maciej Nowak

O ile w temacie bębnów mamy kilka warsztatów zajmujących się obróbką drewna w takiej formie, to z blachami w Polsce zawsze było cienko.

Wiedza opiera się na informacjach dostarczanych od fabryk i ciężko znaleźć prawdziwych ekspertów w tej dziedzinie. Nasza redakcja na szczęście miała okazję zwiedzić czołowe fabryki na świecie, a nawet zajrzeć do drobniejszych tureckich rzemieślników.

Dobór blach opiera się o dwa główne czynniki: styl muzyczny oraz budżet. Do tego dochodzi trzeci związany z obsługą klienta. Podobnie, jak w przypadku bębnów bardzo duże znaczenie ma czysta sympatia do danej marki, przez co będziemy szukać rozwiązań w jednej konkretnej firmie. W dyskusjach internetowych słychać nierzadko różnej maści argumenty o wyższości jednej marki nad drugą, podczas, gdy faktycznie atrybuty talerzy w dużej mierze pokrywają się z racji czysto fizycznych aspektów ich budowy. Innymi słowy – mało w której dziedzinie perkusyjnego sprzętu jesteśmy bombardowani takim stekiem bzdur jak w przypadku talerzy. Niestety, zdarza się, że niektórzy sprzedawcy powielają te dziwne historie. Czy robią to celowo, czy też z racji faktycznej niewiedzy pozostawimy bez oceny.

Ten artykuł przeczytasz jedynie w ramach pełnego dostępu cyfrowego. Dołącz do grona naszych czytelników i korzystaj z pełnej zawartości serwisu!
Perkusista - online
Promocja! Miesiąc za "piątaka"
Quiz - MORE REMO
1 / 12
Jak nazywają się naciągi do cichego grania?
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"