Caban Drummer Fest 2019

Dodano: 18.06.2019

Trzecia edycja imprezy perkusyjnej, organizowanej z wielką pasją, zaangażowaniem i niesamowitą serdecznością. Tak można określić pokrótce to, co się dzieje w klubie Stara Kotłownia w Chrzanowie.

To wszystko przekłada się na jakość o wielkiej wartości edukacyjnej. Mieszanie stylistyk muzycznych oraz łączenie wielkich nazwisk polskiej perkusji z mniej znanymi. Do tego oczywiście sympatyczne konkursy, przyciągające najmłodszych, co jest fantastyczną formą propagowania perkusji i tworzenia kolejnego pokolenia bębniarzy w Polsce!

Cesarz Konrad

Sławek Berny i Mr. Sticky – wspaniały występ!

W tym roku mieszanka była iście inspirująca. Wiktor Palka i Artur Jonik to przedstawiciele miejscowej siły perkusyjnej. Czarek Konrad w rewelacyjnej formie w jazzowym repertuarze (podkład z dyskietki!). Duet Sławek Berny i Paweł Larysz w różnorodnych, kolorowych układach perkusja-perkusjonalia (naszym zdaniem Grand Prix całego festiwalu!). Wreszcie anielski thrash metal demolującej naciągi od centrali Beaty Polak, która wystąpiła w towarzystwie swoich dwóch kompanów (Piotr Mańkowski i Mariusz Przybylski) z zespołu Wolf Spider. Przymusowa wymiana bębna basowego z pękniętym naciągiem dodała paradoksalnie sporo klimatu do całości. Wreszcie wielki finał, gdzie perkusiści wystąpili razem na scenie, nie tylko programowi goście, ale też organizatorzy. Wszystko odbywało się w przyjacielskiej atmosferze i wielkiej gościnności tzw. cabanów. Wśród kolosalnej ilości spotkań perkusyjnych, jakie są „na liczniku” Perkusisty, chrzanowskie spotkanie jest stanowczo w czołówce. Tyle w telegraficznym skrócie, wróćmy na ziemię, bo…

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.