Caban Drummer Fest 2019

Dodano: 18.06.2019

Trzecia edycja imprezy perkusyjnej, organizowanej z wielką pasją, zaangażowaniem i niesamowitą serdecznością. Tak można określić pokrótce to, co się dzieje w klubie Stara Kotłownia w Chrzanowie.

To wszystko przekłada się na jakość o wielkiej wartości edukacyjnej. Mieszanie stylistyk muzycznych oraz łączenie wielkich nazwisk polskiej perkusji z mniej znanymi. Do tego oczywiście sympatyczne konkursy, przyciągające najmłodszych, co jest fantastyczną formą propagowania perkusji i tworzenia kolejnego pokolenia bębniarzy w Polsce!

Cesarz Konrad

Sławek Berny i Mr. Sticky – wspaniały występ!

W tym roku mieszanka była iście inspirująca. Wiktor Palka i Artur Jonik to przedstawiciele miejscowej siły perkusyjnej. Czarek Konrad w rewelacyjnej formie w jazzowym repertuarze (podkład z dyskietki!). Duet Sławek Berny i Paweł Larysz w różnorodnych, kolorowych układach perkusja-perkusjonalia (naszym zdaniem Grand Prix całego festiwalu!). Wreszcie anielski thrash metal demolującej naciągi od centrali Beaty Polak, która wystąpiła w towarzystwie swoich dwóch kompanów (Piotr Mańkowski i Mariusz Przybylski) z zespołu Wolf Spider. Przymusowa wymiana bębna basowego z pękniętym naciągiem dodała paradoksalnie sporo klimatu do całości. Wreszcie wielki finał, gdzie perkusiści wystąpili razem na scenie, nie tylko programowi goście, ale też organizatorzy. Wszystko odbywało się w przyjacielskiej atmosferze i wielkiej gościnności tzw. cabanów. Wśród kolosalnej ilości spotkań perkusyjnych, jakie są „na liczniku” Perkusisty, chrzanowskie spotkanie jest stanowczo w czołówce. Tyle w telegraficznym skrócie, wróćmy na ziemię, bo…

Beata Polak przy garach

Wspólne dżemowanie

Trzecia edycja to ważny moment dla organizatorów! Następuje pewne nasycenie miejscowej publiczności i trzeba skierować spojrzenie nieco dalej. Sama forma i atrakcje nie muszą być większe. Wystarczy, że po prostu będą zawsze inne, zaskakujące, czym przyciągną więcej ludzi z oddalonych o zaledwie 50 km wielkich metropolii, z których dojazd do Chrzanowa jest niesamowicie prosty. Tylko w ten sposób widzimy możliwość osadzenia Caban Drum Fest w kalendarzu na dłużej. Przykłady innych imprez pokazują, jak szybko można stracić tak mozolnie zbudowaną pozycję. III Caban Drum Fest pokazał siłę ludzi, którzy stoją za organizacją koncertu. Tym bardziej trzymamy kciuki i czekamy na IV edycję, oferując się jednocześnie w pełni do usług!

Foto: Marcin Cezar

Dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy wszystkim, którzy przyłożyli się do organizacji tej imprezy.

Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !
Powiązane artykuły