Drumset Academy - Akcentowane triole na zestawie

Drumset Academy
Piotr Czyja
Dodano: 05.05.2020

W poprzednim artykule (Perkusista 2/2020) „rozgrywaliśmy” akcenty w triolach na werblu lub padzie. Teraz czas na zastosowanie tego na całym zestawie..

Ćwiczenia zawarte w tym artykule można oczywiście ogrywać bez znajomości ich odpowiedników werblowych. Polecam jednak zapoznać się z poprzednim artykułem oraz filmem go ilustrującym („Akcentowane triole”), aby w pełni zrozumieć temat i poczuć go w rękach.

Wykorzystam ćwiczenia 3A-5B z poprzedniego artykułu, które inspirowane są wzorami z książki „Syncopation” (Ted Reed) ze strony 33. Temat jest bardzo nośny, zagrywki są wygodne do grania i dobrze brzmiące, proponuję więc opracowywać następne przykłady w ten sposób.

Zaczynam od przykładów 3A, 4A i 5A, czyli tych granych naprzemiennie. Zagram je tak, aby akcenty wypadające na prawą rękę realizowane były na floor tomie, a wypadające na lewą rękę – na pierwszym tomie. Całość podkreślam grając ćwierćnuty stopą lub hi-hatem. Ćwiczymy jako zapętlone ćwiczenia. Można też ćwiczyć jeden takt prosto akcentowanych triol (akcent na pierwszej nucie z trioli) w połączeniu z jednym taktem patternu.

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.