Talerze Anatolian Jazz Honey

Dodano: 11.05.2017
Rodzaj sprzętu: Blachy
Dostarczył: ANATOLIAN

Witamy ponownie turecką uznaną markę blach Anatolian. Wielokrotnie talerze firmy gościły na naszych łamach i za każdym razem mieliśmy wiele przyjemności z gry.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.


Anatolian Jazz Collection
(JC) jest serią, którą można porównać do Meinl Byzance. JC ma w sobie, tak samo jak Byzance, zestaw mniejszych serii, a są nimi: Passion, Chocolate, Brown Sugar, Smooth, Sparkle, Mellow, Warm Definition, Velvet, Sof Dry, aż wreszcie prezentowane Honey. Różnice w wykończeniu i oczywiście różnice w brzmieniu i mimo że seria nazywa się Jazz to wiele modeli sprawdza się w innych stylistykach.

Cała seria ma logo JC. Pod nim znajduje się opis modelu, w tym przypadku jest to Honey.


Bell w całej serii jest surowy z dodatkowymi bliznami od kucia i skrawania.

Nasz set to zestaw w ciekawej konfiguracji: 14" hi-hat, 17" crash, 21" ride.

14" hi-hat

 


Sypki i ciemny, bogaty w alikwoty, ale przyjazny dla tych co nie lubią wiercących składowych. Hi-hat jest cichy, a grany samą nogą bardzo delikatny, nie przyda się w mocnej rąbance. Można rzec, że oddaje doskonale nazwę - "miodowy" (Honey).

We wnętrzu hi-hatu widać wyraźniejsze ślady skrawania.

17" Crash

 

Crash 17" może brzmieć nieco sztywno i lekko odstaje od tego "miodowego" klimatu serii. Wszystko jednak zależy od tego jak na nim zagramy. Crash z tej serii powinien być grany lekko, przy mocnym uderzeniu dostajemy w zamian nieco sztywny, kanciasty przydźwięk. Przy lekkim akcentowaniu mamy ciemny soczysty "krasz".

21" Ride

 


Naszym zdaniem najlepszy instrument w serii - ride 21". Wyraźne ślady toczenia i kucia w blachach całej serii. Sypki i szeroki, piaszczysty i ciepły. Grany na "ciele" nie jest zbyt wyraźny i punktowy co wpisuje się w przeznaczanie serii. Rewelacyjnie się na nim dynamizuje, gdzie finalnie mamy wspaniały akcent crash. Ride 21" na pierwszy rzut oka ma średnio uwydatniony bell, ale gdy w niego trafimy mamy piekielnie mocny i silny punkt, co czyni talerz praktycznie kompletnym i prawdziwie wyjątkowym instrumentem!


PODSUMOWANIE


Bardzo dobra seria blach do muzyki jazz w każdej jej odmianie. Najlepszym instrumentem jest tu stanowczo ride, chociaż hi-hat także świetnie trzyma szyk. Z crashem trzeba troszeczkę uważać, żeby go nie zdusić. Crash kupimy za znacznie poniżej 600 zł, hi-hat w okolicach 850 zł, podobnie jak ride. Są to ceny idące w parze z jakością. W obecnej dobie zalewu rynku przez tureckie blachy Anatolian Jazz Honey to pozycja godna polecenia.

Dostarczył: Music Media (musicmedia.pl)

Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.