Tama Iron Works Studio Series

Dodano: 29.01.2021
Rodzaj sprzętu: Hardware
Dostarczył: TAMA

Nagrywanie własnej gry stało się czynnością bardzo powszechną i przestało być tajnikiem jedynie dla mistrzów studyjnego fachu. Kolejne filmy pojawiają się w Internecie, a tym samym rośnie poziom prezentowanych treści. W przypadku niniejszej prezentacji mówimy tu zarówno o brzmieniu, jak i wyglądzie.

A niby chodzi tu o zwykłe statywy, które przecież nie grają. Nie ma co się jednak oszukiwać, bo w praktyce w grę wchodzi komfort montażu, stabilność i bezpieczeństwo instalowanych mikrofonów, które często swoje kosztują. Dodatkowym elementem jest tu też estetyka, która ma spore znaczenie w publikowanych materiałach video.

Temat często traktowany po macoszemu, bo przecież priorytety zazwyczaj wyglądają inaczej. Bębny, werble, blachy, pałki, naciągi, wreszcie hardware przeróżnej maści, elektronika, mikrofony i wreszcie ktoś się łapie za głowę i mówi „a statywy?”. Doskonale zagadnienie to opisuje poniżej Filip Hałucha, przedstawiając problem z punktu widzenia realizacji nagrań. Zaznaczmy też, że Heinrich House Studio gości mnóstwo bębniarzy metalowych, gdzie granie jest dość zamaszyste, a zestawy obszerne, wymagające dobrego zasięgu ramion statywów mikrofonowych.

 

STATYWY

Co dostaliśmy do prezentacji? Flagowe statywy mikrofonowe Tama Iron Works Studio Series. A dokładnie trzy z nich:

Ten artykuł możesz przeczytać ZA DARMO. Zarejestruj się i zaloguj. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.
Perkusista - online
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.