Naciągi Remo Felt Tone

Dodano: 28.02.2017

Wśród nowości firmy Remo znalazły się również nowe naciągi Felt Tone przeznaczone do bębnów basowych.


Obok naciągów Classic Fit, o których już wspominaliśmy, Felt Tone to druga główna nowość Remo na początek 2017 roku. Powerstroke P3 Felt Tone przeznaczone do bębna basowego opierają się na tradycyjnej technice tłumienia za pomocą filcowych pasków i inkorporują je - bez użycia kleju - w proste do instalacji naciągi. To idealne rozwiązanie dla bębniarzy, którzy nie lubią otworu na froncie bębna. Zastosowany w Felt Tone sposób tłumienia jest bardzo wrażliwy i przynosi doskonałe efekty bez konieczności dodatkowego upychania czegokolwiek do wnętrza centrali.


Jak widać na poniższym filmie, zastosowana w naciągach metoda Free-Floating jest traktowana dosłownie - z umocowanym luźno wiszącym filcowym paskiem, który utrzymywany jest na miejscu dzięki paskowi z mylaru. Pasek napina się coraz bardziej wraz z wyższym strojeniem bębna i odwrotnie. Dzięki temu rozwiązaniu perkusiści stosujący paski nie muszą się martwić o napinanie i utrzymywanie ich w konkretnym miejscu - konstrukcja naciągu rozwiązuje te problemy.

Naciągi Powerstroke P3 Felt Tone dostępne są w dwóch wersjach powłok - Fiberskyn oraz Hazy z lepiej widocznym paskiem od frontu bębna. Dostępne rozmiary to 18", 20", 22", 24" i 26"

http://www.remo.com/