45 lecie Ludwig Vistalite

Dodano: 02.03.2017

W tym roku Ludwig obchodzi 45 lecie powstania kultowej, akrylowej serii Vistalite. Z tej okazji firma zaprezentowała dwa nowe, jubileuszowe zestawy.


Widowiskowe, akrylowe bębny Vistalite, które zaproponowały kompletnie nowy design zestawu perkusyjnego trafiły na rynek w 1972 roku. Do dziś kojarzą się przede wszystkim z postacią Johna Bonhama, ale zasiadało za nimi również wielu innych bębniarzy, m.in. Keith Moon z The Who, Nick Mason z Pink Floyd, Ron Bushy z Iron Butterfly, Barriemore Barlow z Jethro Tull czy Billy Cobham.

Z okazji rocznicy Ludwig zaprezentował dwa nowe, limitowane do 45 sztuk zestawy 45th Anniversary Vistalite w wykończeniach Tri-band Black oraz Green Sparkle.

Tri-band Black


Trzyczęściowy i trójkolorowy zestaw obejmuje bęben basowy 14x22", tom tom 9x13" oraz floor tom 16x16".


Green Sparkle


Zestaw może kojarzyć się z układem, ale również i kolorem, bębnów Johna Bonhama i obejmuje bęben basowy 14x24", tom tom 9x13" oraz floor tomy 16x16" i 16x18". W przeciwieństwie do innych zestawów Green Sparkle, do których wykończenia stosuje się okleinę albo lakier, 45th Anniversary Green Sparkle oferuje zupełnie inne rozwiązanie, po raz pierwszy zastosowane w serii Vistalite, gdzie mieniące się płatki wykończenia umieszczono bezpośrednio w korpusie bębnów, co daje niezrównany efekt wizualny.

http://www.ludwig-drums.com