PDP Daru Jones New Yorker

Dodano: 08.03.2017

Firma Pacific Drums & Percussion (PDP) oraz Daru Jones zaprezentowali kompaktowy zestaw Daru Jones New Yorker (DJNY).

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Niewielki, klubowy, czteroelementowy zestaw New Yorker, obecny w ofercie PDP (nasz test znajdziesz TUTAJ) to ciekawa propozycja dla dzisiejszych mobilnych, zapracowanych perkusistów, którzy występują czasem na mniejszych scenach, albo na imprezach o tzw. zwiększonym ryzyku. Nową odsłonę instrumentu firma opracowała wspólnie z nominowanym do Grammy i mającym na koncie m.in. współpracę z Jackiem White, Daru Jonesem.

W przeciwieństwie do topolowych korpusów PDP New Yorker, hybrydowe, lekkie korpusy bębnów DJNY wykonano z topoli i klonu w wykończeniu Gold-to-Black Sparkle Fade Lacquer. Bębny występują w rozmiarach 5x10" (Rack Tom), 7x13" (Floor Tom), 10x20" (bęben basowy) i 6x13" (werbel), a w komplecie dostępny jest hardware 6000 Series Ultralight oraz wytrzymałe pokrowce na wszystkie elementy. Na wyposażeniu znalazły się również m.in. tom holder mocowany na bębnie basowym, maszynka MAG throw-off oraz naciągi Remo. Cały zestaw waży mniej niż 60 funtów (ok 27 kg).

Mówi Daru Jones: "DJNY jest stylowy, kompaktowy, mocny oraz dopasowany do wielu gatunków muzyki. Każdy element jest najwyższej jakości, lekki oraz łatwy w przenoszeniu lub przewożeniu z punktu A do punktu B. Wisienką na torcie są statywy i futerały."

"Ten zestaw został zainspirowany miastem, dlatego musi być łatwy w pakowaniu i przenoszeniu." - mówi vice prezes DW do spraw marketingu Scott Donnell. "Jednak naszym celem było odejście od brzmienia zestawów podróżnych. Nie mieliśmy zamiaru poświęcać jakości brzmienia na rzecz poręczności. Chcieliśmy, aby bębny były łatwe w transporcie, dlatego w komplecie znalazły się odpowiednie pokrowce oraz najlżejszy z możliwych hardware. Całość mieści się w trzech pokrowcach oraz plasuje się na wyjątkowo akceptowalnej półce cenowej. DJNY jest idealny dla każdego, kto szuka drugiego albo koncertowego zestawu."

http://www.pacificdrums.comQUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.