Jubileusz Chada Smitha i Vater

Dodano: 04.09.2017

W 2017 roku mija 25 lat współpracy perkusisty Red Hot Chili Peppers, Chada Smitha, i firmy Vater

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Mówi Chad Smith: "Jedna z zasad, którymi zawsze się kieruję polega na tym, żeby nigdy nie wiązać się umową endorserską z produktem, którego sam bym nie kupił. Właśnie dlatego w 1992 roku rozpocząłem współpracę z Vater. Ludzie stojący za tą marką cieszyli się ugruntowaną opinią jako producenci świetnych pałek. Postanowiłem sam się o tym przekonać i tak zaczęła się trwająca już 25 lat przygoda. Ich kontrola jakości jest na najwyższym poziomie, każda para pałek prezentuje ten sam poziom i zapewnia doskonałą grywalność. Podoba mi się, że to wciąż jest rodzinny interes rozpoczęty przez dziadka Jacka, kontynuowany przez Clarence'a, a następnie Alana i Rona. Żadnych korporacyjnych ustępstw. Ci ludzie żyją, śpią, oddychają i jedzą myśląc o pałkach i są wręcz owładnięci obsesją tworzenia jak najlepszych produktów.

Przez lata przeżyliśmy razem wiele niesamowitych i zabawnych przygód i zawsze byłem przez nich traktowany jak brat. Razem świętowaliśmy najważniejsze wydarzenia w naszym życiu - kolejne urodziny, śluby i narodziny dzieci. Zawsze czułem się jak członek ich rodziny i nigdy nie doznałem z ich strony zawodu. Razem opracowaliśmy model Funkblaster, który do dziś jest moim podstawowym modelem pałek."Początki firmy Vater, kierowanej dziś przez Alana i Rona Vater sięgają 1956 roku, choć pierwsze pałki opatrzone nazwiskiem twórców trafiły do oferty wiele lat później. Początkowo firma specjalizowała się w wytwarzaniu pałek dla innych marek oraz tworzeniu modeli customowych, m.in. dla Buddy Richa, Philly Joe Jonesa czy Elvina Jonesa. W latach 80 produkowała modele dla Zildjiana oraz Vic Firth. W 1991 roku Alan Vater podjął decyzję o wykorzystaniu nazwiska rodziny do nazwy marki, a pierwsze modele z logo Vater zostały zaprezentowane w styczniu 1992 roku na targach NAMM.

https://www.vater.com/Quiz – Pieśń o Rolandzie
1 / 12
Na rozgrzewkę – Roland to firma, która została założona w latach 70 w:
Dalej !
Powiązane artykuły
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"