Nowe zestawy Tama S.L.P.

Dodano: 11.01.2018

Firma Tama rozszerzyła linię S.L.P. o trzy całkowicie nowe zestawy bębnów.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Na linię Sound Lab Project (S.L.P.) do tej pory składały się wyłącznie werble, jednak opierając się na sukcesie jaki odniosły, firma Tama postanowiła ten sam koncept zastosować do pełnych zestawów bębnów. Nowa seria zestawów S.L.P. podtrzymuje założenie polegające na dostarczaniu innowacyjnych produktów i unikalnych rozwiązań perkusistom poszukującym własnego brzmienia.

W serii zestawów Tama S.L.P znalazły się modele: Studio Maple, Fat Spruce i Dynamic Kapur - znane już z wersji werbli.

S.L.P. Studio Maple


To oryginalny model, zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i brzmienie, w którym zastosowano m.in. pierścienie Sound Focus Rings wewnątrz korpusów oraz obręcze zbudowane w 100% z drewna klonowego. Cechują się skoncentrowanym, ciepłym, drewnianym soundem z czystym atakiem i relatywnie krótkim sustainem. Sprawdzi się w warunkach scenicznych, ale przede wszystkim odnajdzie się w studio, zwłaszcza w sytuacji, gdy zajdzie potrzeba uzyskania ciepłej barwy z kontrolowanym rezonansem.

Korpusy bębnów wykonano z klonu (tomy - 6 warstw, 5 mm; bęben basowy - 8 warstw, 6 mm) i towarzyszą im klonowe obręcze o grubości 22 mm. Zastosowano mocowania Direct Flexi-Mount, a tomy wyposażono w naciągi Evans G1 Coated. Zestaw wykończono w wersji Gloss Sienna.

Dostępne podstawowe, cztero i pięcioelementowe konfiguracje:

LMP42RTLS
16"x22" Bęben basowy
7"x10" i 8"x12" Tom Tom
16"x16" Floor Tom
Podwójny Tom Holder

LMP52RTLS
16"x22" Bęben basowy
7"x10" i 8"x12" Tom Tom
14"x14" i 16"x16" Floor Tom
Podwójny Tom Holder


S.L.P. Fat Spruce


Fat Spruce jest luksusowym zestawem o korpusach wykonanych w 100% ze świerku, który nie jest materiałem często wykorzystywanym do budowy kompletnych zestawów perkusyjnych. Cechuje się unikalnym, tłustym brzmieniem i rezonansem z mocnym środkowym pasmem oraz naturalnym czystym tonem. Dzięki obręczom die-cast dostarcza czystego, skoncentrowanego ataku. Dzięki szerokiej różnorodności stroju znajdzie zastosowanie w wielu gatunkach muzyki, zwłaszcza jazzie, R&B, bluesie czy indie rocku.

Tomy o grubości 5 mm składają się z 6 warstw świerku, a bęben basowy o grubości 7 mm ma 8 warstw. Na wyposażenie Fat Spruce składają się, poza obręczami die-cast, również mocowanie Direct Flexi-Mount oraz naciągi Evans G1 Coated. Wykończenie: Satin Wild Spruce.

Podstawowa, trzyelementowa konfiguracja:

LSP30CS
14"x20" Bęben basowy
8"x12" Tom Tom
14"x14" Floor Tom
Pojedynczy Tom Holder
Bez werbla widocznego na zdjęciu poniżej.


S.L.P. Dynamic Kapur


Zestaw zbudowano z egzotycznego, relatywnie ciężkiego i twardego drewna kapur, które zapewnia tłuste, ciepłe i suche brzmienie i świetną projekcję. W celu odpowiedniej kontroli tonów harmonicznych korpusy zestawiono z obręczami Sound Arc Hoops. Zestaw cechuje się dużym komfortem gry i świetnie sprawdzi się w takich gatunkach jak funk, fusion i gospel, a dzięki sporemu potencjałowi w kwestii głośności również w muzyce rockowej.  

Krótkie tomy typu Hyper-Drive o grubości 5 mm wykonano z 6 warstw drewna, a bęben basowy o grubości 6 mm z siedmiu warstw. Ponadto użyto systemu mocowania Star-Mount, który pozwala na dłuższe wybrzmiewanie oraz naciągów Evans G1 Coated. Wykończenie to: Gloss Black Kapur Burst.

Dostępne podstawowe, cztero i pięcioelementowe konfiguracje:

LKP42HTS
16"x22" Bęben basowy
6.5"x10" i 7"x12" Tom Tomy
14"x16" Floor Tom
Podwójny Tom Holder

LKP52HTS
16"x22" Bęben basowy
6.5"x10" i 7"x12" Tom Tom
12"x14" i 14"x16" Floor Tom
Podwójny Tom Holder


http://www.tama.com


QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.