DW Drums Pure Tasmanian Timber

Dodano: 31.01.2018

Firma DW Drums zadebiutowała z limitowaną kolekcją zestawów i werbli wytwarzanych z egzotycznych gatunków drewna pochodzącego z Nowego Świata. Pierwszym zestawem jest DW Drums Collector’s Series Pure Tasmanian Timber.

Korpusy bębnów zestawu Pure Tasmanian Timber zbudowano z drewna dalbergii australijskiej z zewnętrzną warstwą wysoko wzorzystego drewna czarnego sasafrasu (Blackheart Sassafras). Wykończenie Quick Candy Black Burst przechodzi w Natural Lacquer, co dobrze współgra z czarnym, niklowanym hardware DW. Całość wieńczy specjalna plakietka “Limited Edition DW Pure Tasmanian Timber”.

Znany z wielkiego zamiłowania do odkrywania nowych gatunków drewna na potrzeby budowy korpusów, John Good przebył ponad 8 tysięcy mil od Tasmanii do Australii w poszukiwaniu odpowiedniego budulca, które mogło zostać użyte do stworzenia tego zestawu. "Kiedy drzewa czarnego sasafrasu australijskiego zostaną powalone przez wiatr lub huragan, wewnętrzna część pni zostaje czasem wystawiona na działanie wody deszczowej, wskutek czego zostaje zainfekowana grzybami - mówi Good. "Wiem, że "zagrzybienie" nie brzmi zbyt zachęcająco, ale w przypadku tego gatunku drzewa, grzyb sprawia, że drewno w kolorze od szarego do złotobrązowego przemienia się w olśniewającą naznaczoną smugami barwę ciemnego brązu i czerni, skąd wzięła się nazwa "Blackheart Sassafras".

 

Każdy z 6-elementowych zestawów DW Drums Collector’s Series Pure Tasmanian Timber dostępny jest w konfiguracji z bębnem basowym 18x22”, tomami 8x10”, 9x12” i 12x14” oraz werblem 6,5x14”. Każdy zestaw jest indywidualnie podpisany i ponumerowany. Powstanie 200 egzemplarzy tych zestawów oraz, dodatkowo 200 werbli. Bębny wyposażone są w czarny, chromowany osprzęt: obręcze Blackheart Sassafras, śruby True-Pitch 50, bezinwazyjne mocowanie S.T.M, maszynka M.A.G. Throw-Off z systemem 3P do szybkiej regulacji poziomu naciągu sprężyn oraz naciągi DW by Remo.

http://www.dwdrums.com