DW LowPro Travel Kit z nagrodą Best in Show na NAMM 2018

Dodano: 07.02.2018

Nowy kompaktowy zestaw DW Performance Series LowPro Travel Kit otrzymał nagrodę “Best in Show” podczas zakończonych niedawno targów NAMM 2018.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Konstrukcja zestawu DW Performance Series LowPro Travel Kit została oparta na pomyśle wykorzystanym wcześniej przez firmę przy ultra-płytkich, jednonaciągowych instrumentach Pancake Gong Drum i Pancake Bass wypuszczonych w ramach Design Series. Tym razem koncepcja ta rozstała rozwinięta w kompletny, superlekki i wytrzymały set dedykowany do gry na niewielkich scenach i dla nieustannie przemieszczających się perkusistów.

Zestaw DW LowPro Travel Kit dostępny jest w konfiguracjach trzy i cztero elementowej w wykończeniu White Marine i Black Diamond FinishPly i jest wykonywany w USA z jakością, którą cechują się wszystkie instrumenty Performance Series. Na wyposażenie złożył się hardware DW oraz - sprzedawany osobno - podróżny case deluxe.

"Początkowo chcieliśmy stworzyć po prostu bardziej wytrzymały i stabilny zestaw treningowy o dużym komforcie gry. Jednak po uwagach, które otrzymaliśmy od kilku naszych artystów zdaliśmy sobie sprawę, że dysponujemy instrumentem, który po nagłośnieniu może zamienić się w mały, koktajlowy zestaw na niewielkie koncerty" - mówi wicedyrektor Działu Rozwoju Produktu DW, Rich Sikra. "Jesteśmy przekonani, że nasz zestaw LowPro rozwiązuje wiele problemów, z którymi borykali się perkusiści, a to zawsze było naszą misją."

Trzyelementowy zestaw DW Performance Series LowPro Travel Kit składa się z tomów 10" i 13" oraz taktowca o średnicy 20", a jego waga lekko przekracza 22 funty (około 10 kilogramów). Większy zestaw obejmuje również 12" werbel, pełniący funkcję snare-to-tom, dlatego noszący nazwę Snom. Waga wynosi mniej niż 29 funtów (13 kg). Bardzo płytkie korpusy LowPro składają się z dziewięciu warstw klonu i zostały wykonane opracowaną przez Custom Shop DW techniką VLT (Vertical Low Timbre), czyli z pionowym układem słojów.

Zestaw zintegrowany jest z unikalnymi statywami ‘bipod’ zaprojektowanymi w celu uzyskania maksymalnej stabilności i optymalnej funkcjonalności. Statyw tomu przechodzi przez przez całą szerokość bębna basowego i kończy się rozkładanymi nóżkami, które po zakończeniu gry można schować w środku bębna, co jeszcze bardziej ułatwia transport. Zestaw 4 elementowy posiada również zmodyfikowany statyw werbla DW 6000 Series Ultralight oraz ramię DWSM2035 przeznaczone do opcji snare-to-tom.

Zestawowi DW LowPro dedykowany jest - oferowany osobno - wytrzymały futerał wykonany ze wzmocnionego materiału i wyposażony w dwa kółka, wysuwaną, walizkową rączkę, rączki boczne oraz odpowiednio podzielone wnętrze, dzięki czemu można w niej przechowywać zarówno kompletny zestaw bębnów, jak i hardware i akcesoria.http://www.dwdrums.com

 

Quiz – Co wiesz o Sabian?
1 / 16
Na rozgrzewkę - Sabian jest firmą…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"