Tomasz Goehs w Pearl!

Dodano: 04.03.2018

Perkusista zespołu Kult został oficjalnie bębniarzem reprezentującym japońską markę Pearl. Wybór muzyka padł na zestaw Masters.

Perkusista przez bardzo długi okres grał na zestawach marki Gretsch. Przyszedł wreszcie czas zmian i wybór padł na markę Pearl, która reprezentowana jest w Polsce przez firmę Silesia Music Center.

Tomasz zdecydował się na zestaw Pearl Masters Reserve w wykończeniu Bombay Gold Sparkle (obecnie wykończenie dostępne jest jedynie w Masters Complete).

Masters Reserve to 4 warstwy klonu o łącznej grubości 5 mm, wzmacniane obręczą również z 4 warstw klonu.

Wybór padł na rozmiary 12”x9" tom, 16”x16" i 18”x16" floor tomy oraz 24”x18” bęben basowy.

Tomasz Goehs jest jednym z najbardziej zasłużonych perkusistów na naszej scenie. Jego gra w latach osiemdziesiątych dała podwaliny pod to co wkrótce stało się naszym znakiem eksportowym – perkusja heavy metalowa.  Wspólnie z takimi artystami jak Irek Loth z Kat przecierał szlaki i udowadniał, że w kraju kompletnie pozbawionym profesjonalnego sprzętu jakim była Polska w okresie rządów komunistycznych, można tworzyć i grać partie bębnów na poziomie światowym.

W najbliższych tygodniach będzie można spotkać muzyka w trasie z akustycznymi koncertami zespołu Kult. W tej odsłonie Tomasz używa nieco pomniejszonego zestawu.

 

Zdjęcia: Anna Kulpińska

Quiz – Prawda czy fałsz?
1 / 12
Black Sabbath zagrało w Polsce przynajmniej jeden koncert z Billem Wardem za bębnami.
Dalej !