Nowe, ciche naciągi Evans SoundOff

Dodano: 23.01.2019

Firma Evans zapowiedziała nową serię naciągów przeznaczonych do cichej gry o nazwie SoundOff.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Jeśli lubisz nasze treści, rozważ zakup pełnego dostępu cyfrowego do całej zawartości naszego serwisu.

Rozwiązania mające służyć cichszej grze stały się prawdziwym trendem i dziś sięga po nie wielu producentów, żeby wskazać tylko talerze L80 Low Volume Zildjiana czy Sabian Quiet Tone oraz naciągi Remo Silentstroke czy Roland PowerPly MH2. Evans dołącza do tego grona prezentując swój model naciągów mających skutecznie wyeliminować irytację sąsiadów podczas domowej gry na perkusji.

W przeszłości produkty Evansa o nazwie SoundOff były gumowymi nakładkami na standardowe naciągi i/lub talerze mającymi wytłumić dźwięk. Teraz firma poszła o krok dalej prezentując naciągi SoundOff montowane tak, jak tradycyjne. Co więcej, są to pierwsze naciągi siateczkowe wykorzystujące opracowaną kilka lat temu przez Evansa technologię Level 360, poprawiającą przyleganie naciągu do korpusu bębna oraz zwiększającą sustain i wytrzymałość.

Naciągi SoundOff dostępne będą do tomów, werbli i bębnów basowych w rozmiarach od 8" do 24".

Siateczkowa powłoka zdecydowanie zmniejsza głośność bębnów, ale czy na tyle, aby grać... w bibliotece?

 

Na filmie widzimy również, że naciągi Evans SoundOff dobrze współpracują z triggerami i takimi rozwiązaniami jak Sensory Percussion firmy Sunhouse, które w znacznym stopniu pozwalają rozszerzyć tradycyjne brzmienie akustycznych bębnów o elektroniczne, nowoczesne elementy.

http://www.evansdrumheads.com

 

Quiz – Pieśń o Rolandzie
1 / 12
Na rozgrzewkę – Roland to firma, która została założona w latach 70 w:
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto kupić dostęp do serwisu Magazynu Perkusista?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.
Dowiedz się więcej
Promocja! Miesiąc za "piątaka"