D'Addario: osłony twarzy z naciągów Evans

Dodano: 10.04.2020
Autor: Szymon Kubicki

W związku z trwającą pandemią wirusa COVID-19 firma D'Addario opracowała system produkcji osłon twarzy z wykorzystaniem tworzywa używanego do naciągów Evans.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Firma, mająca siedzibę w stanie Nowy Jork, gdzie sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest szczególnie trudna, niemal natychmiast, jeszcze przed zarządzonym przez władze zamknięciem fabryk, rozpoczęła wprowadzanie zmian w profilu swojej działalności. W ciągu zaledwie trzech dni inżynierom D'Addario udało się opracować pierwszy prototyp maski osłaniającej twarz wykonanej dokładnie z tego samego tworzywa, które używane jest do produkcji naciągów Evans G2. Takie maski są szczególnie potrzebne wszystkim pracownikom opieki medycznej w Nowym Jorku i na całym świecie.

Korzystając z technologii opracowanej na potrzeby innego brandu D'Addario, Dynatomy, zaakceptowanej przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA), firma rozpoczęła produkcję osłon twarzy Dynatomy w fabryce Evansa, która mogła pozostać otwarta, dzięki zgodzie udzielonej przez New York State Economic Development Council (NYSEDC - stanowa organizacja reprezentująca interesy biznesowych liderów w regionie).

"Nazwaliśmy ten projekt Excelsior w oparciu o motto stanu Nowy Jork, które oznacza 'coraz wyżej' i dobrze oddaje niezwykłą determinację i podejście 'możemy to zrobić', które cechują nasz mały zespół inżynierów i designerów. Symbolizuje ono również nasza aktualne credo podczas kryzysu związane z epidemią COVID-19: #wewillplayon" - mówi prezes firmy John D'Addario III.

Jak informuje D'Addario, założeniem formy jest osiągnięcie do 27 kwietnia poziomu produkcji wynoszącego 100 tysięcy osłon tygodniowo. "Planujemy produkować nasze maski tak długo, jak długo będą one potrzebne w Nowym Jorku i gdziekolwiek na świecie - dodaje szef działu innowacji Jim D'Addario. "Z wielkim szacunkiem obserwujemy niezwykłą pracę, jaką wykonują służby medyczne i inni pracownicy kluczowych usług na świecie. Choć nie możemy porównywać naszych działań z bezgranicznym oddaniem owych bezinteresownych bohaterów, czujemy się odpowiedzialni, aby wziąć udział w przezwyciężeniu kryzysu związanego z epidemią COVID-19".

https://www.daddario.com/

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.