Naciągi Evans UV dla bębnów basowych

Dodano: 19.01.2018

Firma Evans rozszerzyła swoją ofertę naciągów UV również na bębny basowe.

Przypomnijmy, że wprowadzone w 2016 roku naciągi Evans UV1 posiadają powłokę utwardzaną za pomocą promieniowania ultrafioletowego. Dzięki tej technice utwardzania, naciągi cechują się niezrównaną wytrzymałością, trwałością, chropowatością powierzchni oraz wszechstronnością. UV1 zostały również wyposażone w nową, pojedynczą powłokę o grubości 10 mili zapewniającą cieplejszą charakterystykę tonalną oraz większą odporność na rozciąganie i uszkodzenia.

Rozwiązania te zostały połączone z technologią Evans Level 360, co w zaowocowało - jak zapewnia producent - najbardziej uniwersalną i wytrzymałą powłoką perkusyjną o grubości 10 mili na rynku, przeznaczoną do wyjątkowo szerokich muzycznych zastosowań i skierowaną do bębniarzy zmęczonych łuszczeniem się, pękaniem i wycieraniem tradycyjnych naciągów.

Jak to wszystko wygląda w praktyce sprawdziliśmy w naszym teście.

Z początkiem 2018 roku Evans postanowił rozszerzyć rodzinę naciągów UV również na bębny basowe. Naciągi dostępne są w trzech wersjach.

UV1 Coated Bass

Naciągi wykonane z pojedynczej powłoki o grubości 10 mili utwardzanej promieniowaniem UV. Mocne i wszechstronne, przeznaczone są dla najszerzej rozpiętości muzycznych gatunków.

Rozmiary: 16", 18", 20", 22", 24".

UV EQ4 Bass

Naciągi UV EQ4 Bass oferują te same rozwiązania jak w przypadku UV1 (pojedyncza powłoka o grubości 10 mili), ale uzupełnione są o wewnętrzny pierścień redukujący sustain i koncentrujący brzmienie bębna.

Rozmiary: 16", 18", 20", 22", 24", 26".

UV EMAD Bass

Naciągi UV EQ4 Bass oferują te same rozwiązania jak w przypadku UV1 (pojedyncza powłoka o grubości 10 mili), ale uzupełnione są o technologię EMAD (Externally Mounted Adjustable Damping), czyli z zewnętrznie montowanym, wymiennym tłumikiem, co dodaje atakowi agresji i dołu.

Rozmiary: 16", 18", 20", 22", 24", 26".

http://www.evansdrumheads.com