PDP odświeża zestaw New Yorker

Dodano: 10.09.2020
Autor: Szymon Kubicki

Firma Pacific Drums and Percussion (PDP) odświeżyła lekki i kompaktowy zestaw New Yorker, opracowany z myślą o nieustannie zabieganych perkusistach.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Jak zapewnia firma, nowy PDP New Yorker będzie dobrym wyborem przede wszystkim dla uczniów i studentów, pracujących bebiarzy oraz graczy poszukujących uproszczonego zestawu, z którym nie wiąże się pogorszenie jakości brzmienia.

Czteroelementowy New Yorker został przeprojektowany tak, aby stał się jeszcze lżejszy, bardziej kompaktowy i łatwy w transporcie. Nowa odsłona zestawu posiada mniejszy bęben basowy w rozmiarze 14”x16” i odrobinę większy werbel 5”x14”, a także mocowany do centrali tom 8”x10” oraz floor tom 12”x13”. Taka konfiguracja ma dobrze sprawdzić się podczas małych, lokalnych koncertów, w salkach prób czy gry w domowym studio. Nie zabrakło również nowych wykończeń. Trzy dostępne wersje kolorystyczne to Pale Rose Sparkle, Electric Green Sparkle i Black Onyx Sparkle.

Brand Manager PDP, Rob Dean, komentuje: "Chcieliśmy wprowadzić trochę zmian, które będą wiązać się z jeszcze lepszą zabawą. 16-calowy bęben basowy ma dużo mocy i wiele możliwości brzmieniowych w połączeniu z różnymi kombinacjami naciągów i technikami tłumienia. Topola jest miękkim drewnem, więc dobrze sprawdza się przy mniejszych rozmiarach korpusów. A kiedy po raz pierwszy zaprezentowaliśmy je na NAMM, ucieszyła nas reakcja młodszych perkusistów, kiedy zobaczyli fajne, nowe wykończenia."

Poza korpusami wykonanymi z topoli, z krawędziami ściętymi pod kątem 45 stopni, zestawy PDP New Yorker wyposażone są w lugi Teardrop Mini Turret, system strojenia True-Pitch, uniwersalne mocowanie do bębna basowego z dodatkowym zaciskiem oraz naciągi Remo. Podobnie jak we wcześniejszych zestawach New Yorker bęben basowy posiada także specjalną podstawkę (bass drum lifter), która umożliwia optymalne ustawienie pedału.

www.pacificdrums.com

Zdjęcie główne: Maciej Nowak

Quiz – Co wiesz o Gretsch?
1 / 16
Gretsch, firma amerykańska, ale jej korzenie to emigracja…
Dalej !
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.