Robert "Sput" Searight w składzie Toto

Dodano: 22.10.2020
Autor: Szymon Kubicki

Znany m.in. z Ghost-Note i Snarky Puppy perkusista Robert "Sput" Searight dołaczył do najnowszego, koncertowego wcielenia formacji Toto.

Ten artykuł czytasz ZA DARMO w ramach bezpłatnego dostępu. Zarejestruj się i zaloguj, by mieć dostęp do wszystkich treści. Możesz też wykupić dostęp cyfrowy i wesprzeć rozwój serwisu.

Steve Lukather i Joseph Williams ogłosili skład nowego, piętnastego już wcielenia formacji Toto, które będzie można zobaczyć w ramach przyszłej trasy koncertowej 'Dogz of Oz' zapowiadanej na 2021 rok. Planowana trasa obejmie Amerykę Północną, Europę, Azję oraz Australię i Nową Zelandię, a w jej ramach fani usłyszą nie tylko największe hity Toto i głęboki przekrój przez dyskografię zespołu, ale także kompozycje pochodzące z solowego repertuaru Lukathera i Williamsa.

W składzie Toto, poza Stevem Lukatherem i Josephem Williamsem, znaleźli się klawiszowiec Dominique "Xavier" Taplin oraz wokalista i multiinstrumentalista Warren Ham, którzy będą kontynuować współpracę nawiązaną przy okazji ubiegłorocznego tour 40 Tours Around the Sun. Nowymi muzykami w szeregach Toto są: basista John Pierce (Huey Lewis and The News), perkusista Robert "Sput" Searight (Ghost-Note / Snarky Puppy) oraz klawiszowiec i wokalista Steve Maggiora (Elvis, Moms Mabely)."W trakcie pandemii na nowo zastanowiliśmy się nad naszą karierą i sposobem dalszego rozwoju. Wielu ludzi nie ma już z nami lub przeszło na emeryturę. Tymczasem my nadal czujemy się jak dzieci, które chcą jak najszybciej wrócić w trasę. To jest nasz dom" - mówi Steve Lukather - "Ta decyzja napawa nas spokojem, a w przyszłość wkraczamy z orzeźwiającym i optymistycznym entuzjazmem. W tej chwili Joe i ja jesteśmy jedynymi długoletnimi członkami zespołu, którzy chcą być w drodze i nadal grać muzykę dla naszej wielopokoleniowej społeczności fanów. Spędziłem prawie cztery i pół dekady mojego życia jako jedyny oryginalny członek Toto, który nigdy nie opuścił koncertu ani albumu, pielęgnując dziedzictwo grupy a jednocześnie zapewniając jej muzyce ciągłe funkcjonowanie na żywo. Nigdy nie przestanę tego robić, a światowa trasa Dogz of Oz oferuje rzadką okazję do ponownego wyobrażenia sobie naszej przyszłości i podtrzymania głębokiej więzi, która istnieje między nami a publicznością. Mamy nadzieję, że ruszymy z planowaną trasą w lecie 2021 roku, kiedy ponownie spotkamy się z fanami na całym świecie."

Nowy skład Toto będzie można zobaczyć po raz pierwszy w sobotę 21 listopada, podczas jedynego online'owego koncertu, który będzie transmitowany w prime time w trzech regionach geograficznych: Azja/Australia/Nowa Zelandia; Europa; Ameryka Północna. Informacje o biletach na stronie https://totoofficial.com/

Zdjęcie główne: D'Addario

QUIZ – Nie wiesz tego o Evans!
1 / 12
Evans jest w rodzinie firmy D’Addario wspólnie z marką pałeczek…
Dalej !
Perkusista - online
Platforma medialna
Magazynu Perkusista
Dołącz do nas
Left image
Right image
nowość
Platforma medialna Magazynu Perkusista
Dlaczego warto dołączyć do grona subskrybentów magazynu Perkusista online ?
Platforma medialna magazynu Perkusista to największy w Polsce zbiór wywiadów, testów, lekcji, recenzji, relacji i innych materiałów związanych z szeroko pojętą tematyką perkusyjną.